Morderstwo w Świętochłowicach: Syn podejrzany o zabójstwo...

  Morderstwo w Świętochłowicach: Syn podejrzany o zabójstwo matki

  Weronika Grychtoł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Morderstwo w Świętochłowicach: Świętochłowiczanin, będąc pod wpływem alkoholu, śmiertelnie pobił 85-letnią matkę. Został tymczasowo aresztowany, grozi mu dożywocie.
  Morderstwo w Świętochłowicach: Syn podejrzany o zabójstwo matki

  ©KMP Świętochłowice

  Morderstwo w Świętochłowicach:

  Do tragedii doszło w nocy ze środy na czwartek w ubiegłym tygodniu. Świętochłowiczanin powiadomił swoją siostrę o śmierci ich 85-letniej matki. Kobieta przyjechała do mieszkania przy ul. Polnej i wezwała pogotowie oraz policję, ponieważ zmarła miała wyraźne obrażenia głowy. - Obrażenia, ich umiejscowienie oraz rodzaj wskazują na pobicie, co potwierdzone zostało w toku przeprowadzonej sekcji zwłok - mówi Wojciech Konstanty, zastępca prokuratora rejonowego w Chorzowie.

  Głównym podejrzanym w tej sprawie jest 66-letni syn kobiety, który mieszkał z matką i który powiadomił członków rodziny o zgonie.


  Do aresztowania doszło na miejscu, w mieszkaniu, podejrzany nie stawiał oporu. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu zdarzenia liczne ślady kryminalistyczne, przesłuchali również szereg osób, w celu poznania wcześniejszej sytuacji rodzinnej kobiety. Wszystkie zebrane w ten sposób dowody obciążają świętochłowiczanina. Mężczyzna trafił najpierw do policyjnego aresztu.

  - W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu - mówi st.sierż. Marcin Michalik, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Miał 1,6 promila. Po wytrzeźwieniu świętochłowiczanin usłyszał zarzuty.

  - Przedstawiono mu zarzut zabójstwa, który zagrożony jest karą surowszą aniżeli pobicie ze skutkiem śmiertelnym - dodaje prokurator Konstanty. Podejrzanemu grozi nawet dożywocie. Mężczyzna był w przeszłości notowany za jazdę pod wpływem alkoholu na rowerze. Policja miewała także zgłoszenia dotyczące awantur w mieszkaniu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Proces bestii

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jutro pierwsza sprawa sądowa bestii która bez litości biła swoja chora i niepełnosprawną matkę taboretem łamiąc przy tym kości twarzy kręgosłup a na koniec dusząc matkę u której mieszkał i był na...rozwiń całość

   Jutro pierwsza sprawa sądowa bestii która bez litości biła swoja chora i niepełnosprawną matkę taboretem łamiąc przy tym kości twarzy kręgosłup a na koniec dusząc matkę u której mieszkał i był na utrzymaniu przez całe życie. Mam nadzieje że dostanie to na co zasłóżył czyli wyrok skazujący go na dożywocie mimo tego że potworowi dali obrońce którego jego matka nie miała . i mam nadzieje że w trakcie procesu wyjda na jaw wszystkie zaniedbania których dopuściła sie najbliższa rodzina zmarłej ignorujac nie chcąc widzieć piekła które od wielu lat znęcając się psychicznie i fizycznie nad matką zgotował jej jej własny syn . może sprawiedliwości stanie się zadiść i ich też spotka zasłużona karazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama