Noc Muzeów w Świętochłowicach PROGRAM To będzie rowerowa Noc...

  Noc Muzeów w Świętochłowicach PROGRAM To będzie rowerowa Noc Muzeów

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Noc Muzeów w Świętochłowicach będzie rowerowa
  1/6
  przejdź do galerii

  Noc Muzeów w Świętochłowicach będzie rowerowa ©Arc

  W tym roku Noc Muzeów w Świętochłowicach odbędzie się pod znakiem rowerów. Będzie rajd, opowieści, filmy i wycieczka rowerowa. Atrakcji nie będzie brakowało. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 maja.
  Noc Muzeów w Świętochłowicach 2017

  Wyścig rowerowy, wycieczka rowerowa, opowieści o rowerach oraz festiwal filmów o rowerach. To główne atrakcje Nocy Muzeów w Świętochłowicach. Bo w tym roku impreza poświęcona będzie właśnie rowerom.

  - Co roku organizujemy inne Noce Muzeów. W 2016 był rok porcelanowy, natomiast w 2018 r. Noc Muzeów będzie filmowa - mówi Halina Bieda, dyrektorka Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

  NOC MUZEÓW ŚWIĘTOCHŁOWICE PROGRAM  Sobotnia Noc Muzeów rozpocznie się o godzinie 14 od wyścigu MTB „Powstańcze hałdy”. Na wydarzenie można zapisać się jeszcze w dniu zawodów od godz. 10 do 13.15 w biurze zawodów (Muzeum Powstań Śląskich, ul. Wiktora Polaka 1). Zawodnicy startują na własnych rowerach.
  Zobacz galerię
  Od godziny 16 do 1 w nocy można zwiedzać ekspozycję stałą Muzeum Powstań Śląskich. To będzie rowerowa Noc Muzeów, dlatego nie zabraknie także wycieczek rowerowych, które zostaną zorganizowane o godz. 19, 21.30 oraz 23. - Uczestnicy będą zwiedzać miejsca na co dzień trudno dostępne m.in. wieżę kościelną w Lipinach, schron w Piaśnikach, kaplicę szpitalną w Piaśnikach, salę sesyjną miejskiego urzędu wraz z witrażami Stanisława Ligonia oraz 75. Pułk Piechoty w Chorzowie (wystawę Uzbrojenia Powstańców Styczniowych) - zapowiada Mariola Miklaszewska z Muzeum Powstań Śląskich.

  Opowieści o rowerach będzie można posłuchać w godzinach: 19, 20 i 21. O godz. 22 zaplanowano I Festiwal Filmów o Rowerach. Pozostałe atrakcje, dostępne już od godz. 16, to m.in. wystawa rowerów zabytkowych, konkurencje rowerowe - jazda na ramce, kulanie felgi i jazda pod rułkom, a także pokaz ratownictwa medycznego, symulatory jazdy na jednośladach, badanie sprawności psychofizycznej dla seniorów i strefa dla dzieci.

  W sąsiednim Chorzowie również przygotowano wiele atrakcji na Noc Muzeów. W Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” podczas Nocy Muzeów (sobota) będzie jak w horrorze. - Zwiedzający będą mieli do wyboru trzy trasy, podczas których spotkają liczne demony, strzygę, utopca, błędne ognie, diabła lub demonicznego psa. W czternaście demonów wcielą się artyści Teatru Nowego z Zabrza oraz aktorzy Fabryki Kultury - zapowiada Angelika Nowicka ze skansenu.

  Impreza rozpocznie się o godz. 19. Z małymi dziećmi lepiej przyjść wcześniej, gdy jest jeszcze widno i dzieci tak się nie boją. - Im jest ciemniej, tym jest straszniej. Były przypadki, że dzieci bardzo się bały. Dla dorosłych to jednak dobra zabawa - dodaje Angelika Nowicka.

  Duszka Beboka i inne potwory będzie można spotkać także między godz. 18 a 24 w Fabryce Porcelany w Katowicach. Zwiedzający dowiedzą się, jak wygląda cały proces powstania porcelany.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama