Oferty pracy w Świętochłowicach i bardzo niska stopa...

  Oferty pracy w Świętochłowicach i bardzo niska stopa bezrobocia

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W mieście nie brakuje ofert pracy
  1/7
  przejdź do galerii

  W mieście nie brakuje ofert pracy ©Olga Krzyżyk

  Tak niskiego poziomu bezrobocie w Świętochłowicach nie było od 16 lat. W Powiatowym Urzędzie Pracy jest wiele ofert pracy, są też oferty szkoleń, staży i środki na dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
  Na koniec maja stopa bezrobocia w mieście wynosiła 8,6 procent. To najlepszy wynik od 2001 roku, czyli od powstania Powiatowego Urzędu Pracy w Świętochłowicach. W zeszłym roku w tym czasie była zdecydowanie wyższa - 11,6 procent. Najwyższa stopa bezrobocia była natomiast w 2004 r. i wynosiła wtedy 30,1 procent. W maju tego osób wszystkich zarejestrowanych osób w PUP było 1055. W czerwcu już ta liczba się zmniejszyła i wynosiła (1018 osób). Wśród nich jest 244 osób do 30 roku życia oraz 289 powyżej 50 lat. Odpowiednio w 2016 r. w maju zarejestrowanych w PUP było 1429 osób, a w czerwcu 1332 osoby.

  - Od marca każdego roku stopa bezrobocia maleje, ponieważ zaczynają się prace sezonowe. Mamy dużo ofert z różnych branż m.in. budowlanej, usługowej, gastronomicznej, górniczej, samochodowej, telekomunikacyjnej i handlowej - mówi Hanna Przewoźniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świętochłowicach. - Ponadto mamy oferty dla osób chcących podjąć pracę w służbie zdrowia: opiekun i fizjoterapeuta, a także sporo ofert dla specjalistów - tokarz, ślusarz, spawacz, geodeta, operator CNC oraz oferty, bez kwalifikacji zawodowych, jak sprzątaczka czy magazynier, dozorca i pracownik ochrony fizycznej- dodaje.
  Zobacz galerię
  Na tablicy świętochłowickiego PUP można wyszukać takie oferty pracy jak: stolarz, handlowiec, lakiernik samochodowy, pomocnik dekarza, tynkarz, murarz, kasjer/sprzedawca, pracownik instalacji sanitarnych, pracownik fizyczny, monter sufitów podwieszanych, pracownik ochrony, górnik strzałowy, ślusarz, elektryk, kierowca z prawem jazdy C i E, elektryk budowlany, operator wypalarki plazmowo-tlenowej, spedytor międzynarodowy z językiem niemieckim czy florysta.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama