Świętochłowice: 1 sierpnia rozpocznie się remont DTŚ. Potrwa...

  Świętochłowice: 1 sierpnia rozpocznie się remont DTŚ. Potrwa maksymalnie 25 dni

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Remont DTŚ w Świętochłowicach potrwa maksymalnie 25 dni
  1/22
  przejdź do galerii

  Remont DTŚ w Świętochłowicach potrwa maksymalnie 25 dni ©Olga Krzyżyk

  1 sierpnia rozpocznie się remont Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach. Miasto 11 lipca podpisała umowę, na wykonanie robót na południowym odcinku drogi, z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg DROGOPOL-ZW. Remont przejdzie fragment jezdni od ul. Bytomskiej do granicy z Chorzowem.
  Remont Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach prowadzony będzie od wiaduktu (ul. Bytomska) do granicy z Chorzowem, w kierunku na Katowice. Drogowcy rozpoczną prace 1 sierpnia. Dziś, 11 lipca, miasto podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg DROGOPOL-ZW na wykonanie robót remontowych południowego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej.

  Zobacz galerię

  - Świętochłowicki odcinek Drogowej Trasy Średnicowej jest najstarszy.
  Powstawał w latach 1994-2000. Niektóre jego odcinki mają już ponad 23 lata i są mocno zdegradowane, dlatego wymagają remontu. Utrudnienia związane z remontem będą przejściowe. Prace będą prowadzone w sierpniu, dlatego że podczas wakacji jest mniejszy ruch. Przypomnijmy, że każdego dnia świętochłowickim odcinkiem DTŚ przejeżdża ok. 74 tysięcy samochodów - mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

  Remont rozpocznie się 1 sierpnia i na jego przeprowadzenie spółka "DROGOPOL-ZW" będzie miała maksymalnie 25 dni. Część robót drogowcy będą wykonywać w nocy oraz w weekendy. Nie będą zamykane łącznice z wiaduktu (ul. Bytomska) i z ulicy Żołnierskiej.

  - Największe utrudnienia będą w momencie układania warstwy ścieralnej. Akcja ta potrwa jednak jeden dzień i przeprowadzona będzie w weekend, w sobotę lub w niedzielę. W tym czasie w kierunku na Katowice kierowcy będą mogli jechać jednym pasem ruchu na przeciwległej jezdni - wyjaśnia Tomasz Iksal, dyrektor grupy robót asfaltowych PBD DROGOPOL.

  - Podczas prowadzenia remontu kierowcy z dostępnych trzech pasów ruchu, będą mogli jechać dwoma pasami. W kierunku na Katowice kierowcy pojadą dwoma pasami jezdni. Jeden pas będzie znajdował się na remontowanym odcinku drogi, a drugi będzie po przeciwnej jezdni na pasie szybkiego ruchu pod prąd w kierunku Katowic. Nie będą to spore utrudnienia - dodaje Tomasz Iksal.

  Drogowcy będą mieli do wyremontowania ok. 1,5 km Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach o szerokości 14-15 metrów. Remont ten ma wystarczyć na długie lata. Przypomnijmy, że cały odcinek DTŚ w Świętochłowicach ma 3872 metrów.

  Przypomnijmy, że Świętochłowice otrzymały ponad 1,8 mln zł dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej na przeprowadzenie kompleksowego remontu południowej jezdni Drogowej Trasy Średnicowej (DW 902).

  - Staramy się także na dodatkowe 400 tysięcy złotych dofinansowania, które przeznaczymy na wyremontowanie fragmentu Drogowej Trasy Średnicowej od ul. Bytomskiej do granicy z Rudą Śląską - mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama