Świętochłowice: Klub Morsów Harciole podczas niedzielnego...

  Świętochłowice: Klub Morsów Harciole podczas niedzielnego morsowania ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Świętochłowickie morsy na basanie Skałka
  1/13
  przejdź do galerii

  Świętochłowickie morsy na basanie Skałka ©Daria Skorupa

  Świętochłowicki Klub Morsów Harciole spotyka się cztery dni w tygodniu, by wspólnie morsować na basenie Skałka w Świętochłowicach. W minioną niedzielę, 5 marca, na wspólną kąpiel w zimnej wodzie zdecydowało się 27 osób.
  W minioną niedzielę, 5 marca, 27 morsów ze Świętochłowickiego Klubu Morsów Harciole zdecydowało się wejść do wody na basenie Skałka. Temperatura powietrza wynosiła w tym dniu 18 stopni Celsjusza. W porównaniu do zimowych mrozów Harciole poczuli zbliżającą się wiosnę. Członkowie klubu spotykają się cztery razy w tygodniu, by wspólnie morsować: w soboty, w niedziele, czwartki i piątki.  W sobotę, 4 marca, Harciole z klubu morsów pojechali do Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Była to trzecia edycja podziemnego morsowania. Na to wydarzenie przyjechały morsy z różnych regionów Polski m.in. ekipa ze Świętochłowic, ale także z Gdańska, Wrocławia czy Wołomina. Uczestnicy podziemnego morsowania mieli do pokonania 600 metrowy odcinek brodząc w wodzie o temperaturze około 4 stopni Celsjusza.

  Świętochłowicki Klub Morsów Harciole powstał w 2015 roku i liczy ok. 100 zdeklarowanych członków. Na biciu rekordu w morsowanu, 5 lutego, było aż 128 osób. To o wiele więcej niż rok temu. W 2016 roku bowiem na biciu rekordy w ilości morsujących osób zebrało się tylko 63 morsów.

  - Morsowanie dobrze wpływa na organizm, to pewien rodzaj krioterapii. Ma dużo zalet m.in. poprawia krążenie, a panie mówią, że zmniejsza też cellulit. Przed pierwszym morsowaniem najlepiej jednak udać się do lekarza, by sprawdził czy możemy bezpiecznie wejść do zimnej wody - mówi Eugeniusz Szerszeń, przedstawiciel Świętochłowickiego Klubu Morsów Harciole.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama