Ważne
  Świętochłowice: pierwsze wnioski w ramach programu 500 plus...

  Świętochłowice: pierwsze wnioski w ramach programu 500 plus już złożone

  Weronika Grychtoł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Świętochłowice: pierwsze wnioski w ramach programu 500 plus już złożone
  1/11
  przejdź do galerii

  ©W. Grychtoł

  Świętochłowice: Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w ramach programu "Rodzina 500 plus". Dokumenty można składać w kilku punktach w mieście. Są kolejki, ale jest spokojnie.
  W Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Bytomskiej 8 w Świętochłowicach już o godz. 6:45 pierwszy petent czekał na krzesełku przed pokojem, gdzie przyjmowane są wnioski. Około godz. 8.00 w budynku było około 50 osób, utworzyła się kolejka.

  -Na chwilę obecną tu przyjmuje 8 pracowników i do tej pory tylko trzy osoby z tych, które przyszły, złożyły wniosek na drugie i kolejne dziecko, to dobrze, bo tutaj punkt jest dedykowany tym, którzy ubiegają się o świadczenie na pierwsze i jedyne dziecko i korzystają już z pomocy OPS.
  Osoby, które starają się o świadczenie na drugie i kolejne dziecko mają swój punkt składania wniosków na Lipinach i w Chropaczowie- mówi Marta Tomasik, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych OPS w Świętochłowicach.

  -Na szczęście jest dużo punktów, gdzie można to załatwić - mówi pani Patrycja, mama jedynaka. -Pani mi wcześniej powiedziała, że jak już mam rodzinne, to mam przyjść tutaj, bo nie muszę już tych wszystkich dokumentów przynosić - dodaje pani Patrycja.

  - Ja dowiedziałam się wszystkiego jak przyszłam dawno temu po wniosek. Nie jest to takie skomplikowane. Liczyłam sama w domu dochód, nie powinno przekroczyć - dodaje stojąca w kolejce mama 7-letniego jedynaka.

  -Ja składam i na pierwsze i na drugie, więc zaświadczenie o dochodach i tak musiałam przynieść - mówi pani Małgorzata.

  Nie wszyscy jednak wiedzieli co mają robić i jakie dokumenty są niezbędne, aby złożyć wniosek. -Ale to ja muszę przynosić te dochody, czy nie?bo mam tylko wniosek... - denerwowała się jedna z pań. Informacji i wyjaśnień udzielała już przy wejściu do budynku jedna z pracownica OPS, gdzie znajdował się punkt wydawania numerków.

  - Gdzieś mi to umknęło, że prócz wniosku trzeba mieć jeszcze ksero dowodu i akt urodzenia, więc będę musiała przyjść jeszcze raz - mówi pani Izabela. -Dzieci raz dwa do szkoły wysłałam, a sama szybko przyszłam tutaj, żeby już było załatwione - dodaje pani Izabela, która składa wniosek tylko na drugie dziecko.

  -Jest spokojnie,ale naprawdę nie ma czasu rozmawiać - mówi Natalia Wolny-Tkocz, jedna z urzędniczek, przyjmująca wnioski.

  -Prawdę mówiąc też myślałam że będzie będzie gorzej, a jest całkiem znośnie, ludzie podeszli do tego jednak rozsądnie - mówi Iwona Makuła, kierownik Działu Pomocy Dziecku i Rodzinie.

  Przypomnijmy: Wnioski od osób korzystających ze świadczeń rodzinnych oraz ubiegający się o świadczenie na pierwsze dziecko będą przyjmowane w dwóch miejscach: w Dziale Świadczeń Rodzinnych OPS w Świętochłowicach w pokojach nr 102, 110,112,,115 i 116 oraz w dyrekcji Ośrodka Pomocy Społecznej w pok. 101 b. W sekretariacie OPS oraz w Punktach Terenowych Pracowników Socjalnych wnioski będą mogli składać rodzice ubiegający się o świadczenia na drugie i kolejne dziecko.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Koniec papierowych biletów KZK GOP. A gdzie są czytniki kart ŚKUP?
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Mechanik płakał jak naprawiał ZOBACZ, JAK NIE NALEŻY NAPRAWIAĆ AUT
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bez kolejek

   irina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ja to zrobię bezkolejkowo i prześlę wniosek online przy pomocy ipko, pko bo.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama