Ważne
  Świętochłowice: Przy ul. Katowickiej 15 będą nowe mieszkania...

  Świętochłowice: Przy ul. Katowickiej 15 będą nowe mieszkania komunalne

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Świętochłowicach będzie więcej mieszkań komunalnych
  1/5
  przejdź do galerii

  W Świętochłowicach będzie więcej mieszkań komunalnych ©UM Świętochłowice, Olga Krzyżyk

  Przy ulicy Katowickiej 15 w Świętochłowicach będą nowe mieszkania komunalne. W budżecie miasta na tę inwestycję zaplanowano 190 tysięcy złotych. Nowe mieszkania będą na piętrach budynku, a na parterze przewidziano miejsce na różne lokale.
  W Świętochłowicach będą nowe mieszkania komunalne. W budżecie na 2017 rok zaplanowano 190 tysięcy złotych na projekt nowych budynków zlokalizowanych przy ul. Katowickiej 15.

  Zobacz galerię

  - Wybudowane zostaną dwa nowe budynki mieszkalne wielorodzinne - mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

  Na parterze będą pomieszczenia usługowo-handlowe dostępne z zewnątrz poprzez wejścia niezależne od wejść do budynków mieszkalnych. Na piętrach będą natomiast mieszkania.

  - Budynek będzie ładny ale przede wszystkim funkcjonalny, nie tylko dla mieszkańców samego budynku, ale i całej dzielnicy Centrum, korzystających z punktów handlowych tam zlokalizowanych - dodaje Bartosz Karcz.

  Przypomnijmy, że obecnie w Świętochłowicach jest 3 tys. 883 mieszkań komunalnych (stan na 30 kwietnia). Natomiast na liście oczekujących na lokale komunalne jest 110 rodzin.

  Ostatni większy projekt związany z mieszkania komunalnymi w mieście był w 2015 roku. Miasto stworzyło 25 lokali mieszkalnych w budynku po dawnej Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Szkolnej 10.

  Standard lokali komunalnych jest zróżnicowany - od podstawowego do pełnego „komfortu” czyli mieszkania wyposażonego w łazienkę, wc, gaz, centralne ogrzewanie i centralnie ciepłą wodę.

  - W mieście na mieszkania z tego co słyszę oczekują zwykle młodzi. Na szczęście problemu z mieszkaniem nie miała moja córka Małgorzata - opowiada pani Zofia ze Świętochłowic, którą spotkaliśmy wraz z córką na deptaku przy ul. Katowickiej.

  W każdej dzielnicy Świętochłowic są także mieszkania socjalne, łącznie 205 lokali. Na lokale socjalne obecnie na liście oczekujących jest 398 osób (łącznie z wyrokami o eksmisję). Standard lokali socjalnych jest podstawowy, za wyjątkiem dwóch budynków o podwyższonym standardzie, które są wyposażone w łazienkę, wc, centralne ogrzewania, centralnie ciepłą wodę. To lokale przy ulicy Sądowej 8 - 31 lokali oraz ul. Sienkiewicza 3 - 39 lokali.

  W sąsiednim Chorzowie miasto także planuje budowę nowych mieszkań komunalnych. Lokale komunalne będą przy ulicy Kościuszki, ul. Truchana oraz ulicy Karola Miarki. Obecnie w Chorzowie jest ponad 10 tysięcy mieszkań komunalnych. Natomiast na liście oczekujących na mieszkanie komunalne jest 196 rodzin, które czekają na pierwszą propozycję, 61 rodzin, którym przedstawiona została już jedna propozycja i 20 rodzin, które otrzymały dwie propozycje.

  - Chciałbym, aby do nowych mieszkań przyszły osoby pracujące, które będą na czas płaciły czynsz, a nie osoby z marginesu społecznego - mówi Jerzy Grzywocz, mieszkaniec kamienicy nr 58 przy ul. Truchana, przy której będą nowe lokale.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A na stadion 11 baniek

   Zarty ktoś robi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jaja chyba sobie robi Delfin

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama