Ważne
  Świętochłowice: Rozpoczął się przetarg na przebudowę...

  Świętochłowice: Rozpoczął się przetarg na przebudowę stadionu żużlowego im. Pawła Waloszka

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Stadion żużlowy "Skałka" będzie przebudowany
  1/11
  przejdź do galerii

  Stadion żużlowy "Skałka" będzie przebudowany ©UM Świętochłowice

  Ogłoszono przetarg na postępowanie przetargowe na przebudowę stadionu żużlowego im. Pawła Waloszka wraz z zapleczem i infrastrukturą oraz przebudową i termomodernizacją budynku administracji OSiR „Skałka”. Otwarcie ofert nastąpi 26 czerwca.
  W środę, 17 maja, rozpoczęło się postępowanie przetargowe na przebudowę świętochłowickiego stadionu żużlowego "Skałka" wraz z zapleczem i modernizacją budynku OSiRu. Pierwszy etap przebudowy stadionu przewiduje całkowitą modernizację toru żużlowego. Tor będzie miał nową geometrię i nachylenia, będzie też szerszy na zakrętach. Zainstalowana będzie nowa banda pneumatyczna.

  Zachodnia trybuna zostanie wyburzona i w jej miejsce powstanie park maszyn zarówno dla żużlowców przyjezdnych, jak i gospodarzy.
  Ponadto powstanie taras widokowy dla żużlowców. Na trybunach łącznie będzie ponad 3 tysiące miejsc. Wymieniona zostanie także płyta boiska wraz z wyposażeniem. Ponadto termomodernizację przejdzie budynek administracji OSiR „Skałka”.

  - W tym roku planujemy przebudowę stadionu przy ul. Bytomskiej 40. Przetarg ma formułę unijną i jest skierowany do wszystkich podmiotów na terenie Wspólnoty. Mam nadzieję, że uda się wyłonić rzetelnego wykonawcę tego zadania – mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

  Po zakończeniu I etapu wykonane prace pozwolą na organizację turniejów żużlowych każdej rangi przy świetle naturalnym, a także na organizację turniejów i rozgrywek piłkarskich IV ligi przy świetle naturalnym. Obiekt będzie w pełni monitorowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  Zobacz galerię
  Prace są podzielone na cztery etapy. Pierwszy z nich opiewa na kwotę 28,6 mln zł i ma się zakończyć w połowie 2019 roku. Inwestycja sfinansowana zostanie z budżetu gminy oraz pieniędzy unijnych. Miasto zamierza także uzyskać wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  W przyszłości planowane jest także oświetlenie oraz zadaszenie trybun. W całości projekt przebudowy stadionu oszacowano na 45 mln złotych. Równolegle tworzona jest drużyna sportowa. Są zawodnicy, trenerzy i zaplecze.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM TOP SPORTOWY24  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama