Ważne
  Tarnowskie Góry: pierwszy w regionie park wodny czeka remont...

  Tarnowskie Góry: pierwszy w regionie park wodny czeka remont WIZUALIZACJE

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tak w drugiej połowie 2018 roku ma wyglądać hol i łazienki w tarnogórskim Parku Wodnym
  1/8
  przejdź do galerii

  Tak w drugiej połowie 2018 roku ma wyglądać hol i łazienki w tarnogórskim Parku Wodnym ©Wizualizacja/ AIG

  Park wodny w Tarnowskich Górach był pierwszym tego typu obiektem w woj. śląskim. Już nie jest jedyny, ani najnowocześniejszy. Dlatego zarządca obiektu planuje w tym roku wyremontować go za około 4 mln zł.
  Otwarcie pierwszego w regionie parku wodnego nastąpiło 16 marca 2001 roku i nie było huczne. Na uroczystości był m.in. ówczesny burmistrz Tarnowskich Gór, Piotr Hanysek i ksiądz, który poświęcił obiekt. Za to Eugeniusz Michalik, pierwszy prezes spółki Agencja Inicjatyw Gospodarczych, która zbudowała obiekt, został wrzucony do wody.

  Zobacz galerię

  Od tego dnia minęło 16 lat a sam Park Wodny został odwiedzony przez około 8,5 mln osób. W przypadku tego typu obiektu, kilkanaście lat to cała epoka. Dlatego też spółka AIG planuje w tym roku remont aquaparku.

  – Najbardziej zależy nam na remoncie części widocznej na klientów. Chcemy zmienić wygląd holu i łazienek, wymienić okładziny na ścianach i podłodze. Inaczej rozlokować kasy, aby zapewnić więcej miejsca dla odwiedzających, a nawet zmienić szafki - wylicza Michał Fajer, prezes spółki AIG.

  Dużo ma się zmienić jednak także w tej części, której klienci nie zauważą. Zarządca obiektu chce unowocześnić technologię basenową. Chodzi m.in. o system uzdatniania wody, dozowania chemii basenowej czy mechanizmy sterujące atrakcjami wodnymi.

  – To wszystko działa poprawnie a sam park wodny spełnia wszystkie narzucone przepisami normy. Nasze urządzenia mają już jednak swoje lata i niektóre części zamienne już nie są produkowane - mówi Fajer. Ostatnimi elementami, które mają zostać zmodernizowane, są komputerowy system obsługi klientów i monitoring dla ratowników.

  Prace mają się zacząć we wrześniu tego roku i potrwać około 12 miesięcy. Park Wodny ma być w tym czasie czynny. AIG planuje przeprowadzać remont etapami a sporą część prac wykonywać nocami. Być może jednak, coroczna, wrześniowa przerwa technologiczna zostanie przedłużona o około tydzień - zazwyczaj trwa 4 - 5 dni. Całość prac ma kosztować szacunkowo 4 mln zł. AIG już złożyła dwa wnioski o dofinansowanie. Jeden do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Drugim źródłem finansowania ma być Regionalny Program Operacyjny.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Propozycje

   Karol (gość)

   Zgłoś / 2

   Mam dwie propozycje dla AIG :
   Może wykorzystać remont i przenieść suszarki do włosów ze strefy płatnej do poczekalni? Takie rozwiązanie funkcjonuje z powodzeniem np. W Zakopanem. Mam w domu 3...rozwiń całość

   Mam dwie propozycje dla AIG :
   Może wykorzystać remont i przenieść suszarki do włosów ze strefy płatnej do poczekalni? Takie rozwiązanie funkcjonuje z powodzeniem np. W Zakopanem. Mam w domu 3 dziewczyny i za każdym razem, kiedy rodzinnie korzystamy z basenu, dopłacam ok 20 zł za czas poświęcony na suszenie włosów.

   Druga propozycja to zrównanie cen do rynkowych. Baseny w innych miastach są wiele tańsze, szczególnie za bilety rodzinne - patrz np. Ruda Śląska.

   Pozdrawiam zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hmm..

   Jeny (gość)

   Zgłoś / 1

   Zobacz ceny w Rudzie są wyzsze i niższe zależy z jakiego biletu korzystasz...wiec w zasadzie porównywalnie. W TG masz o wiele więcej basenów a w Rudzie lepsze sauny. Z innymi basenami nie...rozwiń całość

   Zobacz ceny w Rudzie są wyzsze i niższe zależy z jakiego biletu korzystasz...wiec w zasadzie porównywalnie. W TG masz o wiele więcej basenów a w Rudzie lepsze sauny. Z innymi basenami nie akuaparkami nie ma co porównywać. A wysuszyć włosy możesz również u góry poza strefa płatną.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama