Wakacje w Miejskiej Bibliotece w Tarnowskich Górach

  Wakacje w Miejskiej Bibliotece w Tarnowskich Górach

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Grabowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wakacje w Miejskiej Bibliotece w Tarnowskich Górach
  1/25
  przejdź do galerii

  Wakacje w Miejskiej Bibliotece w Tarnowskich Górach ©Magdalena Grabowska

  Gdzie można spędzić wakacje? Czemu nie w bibliotece? Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach przygotowała dla dzieci bezpłatne warsztaty „Wakacje w Bibliotece”.
  W Miejsckiej Bibliotece im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach odbywają się bezpłatne wakacyjne zajęcia dla dzieci. Dzisiaj zakończyła się pierwsza tura warsztatów ceramicznych. Najmłodsi poznali różne tajniki, które są potrzebne do wykonywania glinianych rękodzieł.

  - Dzieciaki poznały podstawowe abc ceramiczne. Nauczyły się posługiwać technikami i narzędziami, które pozwalają na wykonywanie naczyń z wałeczków, z płytek czy przy użyciu foremki – mówi Władysław Grzesica prowadzący zajęcia. Po wylepieniu naczyń należy je wysuszyć i wypalić w piecu ceramicznym.

  Co już stworzyły dzieciaki? Dzisiaj lepiły swoje ulubione postaci z bajek.

  – Zrobiłam Plastusia jak stoi w swoim ogródku – mówi Martyna Pogoda pokazując swoje dzieło. Plastuś jest jej ulubionym bohaterem z lektur, które czytała. – Plastuś mieszkał w piórniku i miał dużo przyjaciół. Zawsze ich budził rano dzwoneczkiem i mówił „wstawać śpiochy” – dodaje.

  Daniel Janicki ulepił żabę, jednego z bohaterów występujących w „Calineczce”. Marta Franczyk znów zrobiła aniołka. – Na początku chciałam ulepić księżniczkę jak moja siostra, ale stwierdziłam, że zrobię coś po prostu innego – wyznaje. Chciała być oryginalna. Co z księżniczką jej siostry? – Zamierzałam zrobić księżniczkę, ale mi chyba nie wyjdzie, moja księżniczka nie wygląda jakoś odpowiednio – mówi Emila Franczyk.

  Następne warsztaty ceramiczne odbędą się 24-28.07.2017 r. Oprócz nich, będą również rękodzieła artystyczne. Część pierwsza zajęć polega na tworzeniu kolaży, a część druga na tworzeniu ozdób z filcu. Każda grupa składa się z 10 osób. Warsztaty są prowadzone przez osoby, które specjalizują się w danej dziedzinie. Pod okiem Beaty Hetmańczyk – plastyka i dekoratora, dzieci będą wykonywać między innymi filcowe serduszka, bransoletki czy etui na telefon.

  Zajęcia z rękodzieła artystycznego, podczas których dzieci nauczą się tworzyć kolaże, odbędą się 31.07-04.08.2017 r. oraz 07.11.08.2017 r. Ozdoby z filcu można będzie wykonać 21-25.08.2017 r.
  - Wychodzimy naprzeciw dzieciaczkom. One bardzo lubią tutaj przebywać i zawsze pytają o to co mogą robić i jak ciekawie spędzić czas. Ważne żeby pobudzać ich wyobraźnię, stąd pomysł na warsztaty – wyjaśnia Ewa Kocyga-Wach, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach.

  W ubiegłym roku biblioteka zorganizowała wystawę prac dzieci, biorących udział w warsztatach. W tym roku postanowiono z niej zrezygnować. – Dzieci nie za bardzo są skłonne do zostawiania nam swoich prac. Chcą je bardzo zabrać do siebie i pochwalić się, że stworzyły takie fajne rzeczy, dlatego zrezygnowaliśmy z wystawy – śmieje się Ewa Kocyga-Wach. Uczestnicy warsztatów sami przyznają, że chętnie zabierają do domu swoje dzieła –Dzisiaj zrobiłem kubek i oczywiście zabieram go do domu! – mówi Daniel Janicki.

  Zobacz galerię

  Wszystkie wakacyjne warsztaty są bezpłatne. Zajęcia trwają od godziny 10.00 do 13.00. Żeby wziąć w nich udział należy się wcześniej zapisać pod numerem telefonicznym 32 285-41-60. Liczba miejsc jest ograniczona.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama