Ważne
  Wpadł złodziej trakcji kolejowej ZDJĘCIA

  Wpadł złodziej trakcji kolejowej ZDJĘCIA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wpadł złodziej trakcji kolejowej
  1/3
  przejdź do galerii

  Wpadł złodziej trakcji kolejowej ©Śląska Policja

  Tarnogórscy policjanci zatrzymali 59-letniego bytomianina podejrzanego o kradzież aluminiowych elementów infrastruktury kolejowej. Do zdarzenia doszło na szlaku kolejowym w rejonie Tarnowskich Gór. Straty, jakie powstały w wyniku działalności mężczyzny, oszacowano na prawie 4 tys. złotych. Skradzione elementy zostały odzyskane. Teraz rabusiowi grozi nawet 8 lat więzienia.
  Jak informuje policja, do zdarzenia doszło na początku lipca bieżącego roku. Pracownicy kolei, podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych ujawnili, że ktoś dokonał kradzieży aluminiowych elementów infrastruktury kolejowej. Sprawa została zgłoszona policjantom.

  Wykrycia sprawcy podjęli się tarnogórscy kryminalni. Policjanci sprawdzali każdą i formację mogącą przybliżyć ich do złodzieja, aż trafili na trop rabusia i ustalili jego miejsce zamieszkania.
  Kiedy stróże prawa zapukali do drzwi 59-letniego bytomianina, ten już wiedział dlaczego „odwiedzili go” policjanci. Mężczyzna od razu przyznał się kryminalnym do kradzieży i szczegółowo opowiedział, jak do tego doszło.

  Okazało się, że bytomianin przyjechał do Tarnowskich Gór na grzyby. Kiedy przemierzał okoliczne lasy, zauważył trakcję kolejową i jej aluminiowe elementy. Dalsze poszukiwanie grzybów nie miało już sensu, ponieważ w głowie złodzieja zrodził się plan kradzieży. Rabuś znów przyjechał do Tarnowskich Gór, jednak tym razem był wyposażony w odpowiedni sprzęt, którym mógł posłużyć się do dokonania kradzieży. Poodkręcał aluminiowe elementy i szybko sprzedał je na pobliskim skupie złomu.

  Z gotówką w kieszeni wrócił do domu uznając, że grzybobranie było opłacalne. Mężczyzna nie spodziewał się, że zostanie namierzony i zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzuty. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Policjanci odzyskali skradzione elementy i oddali prawowitemu właścicielowi. Natomiast złodziej może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Uber helikopter w Katowicach remedium na korki INSTRUKCJA  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama