Tychy: Nowy rok szkolny w nowej szkole

  Tychy: Nowy rok szkolny w nowej szkole

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Miejska inauguracja roku szkolnego 2016/17 w Tychach. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Urbanowicach
  1/46
  przejdź do galerii

  Miejska inauguracja roku szkolnego 2016/17 w Tychach. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Urbanowicach ©Jolanta Pierończyk

  Miejska inauguracja roku szkolnego w Tychach odbyła się w nowo wybudowanej szkole, jaką jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Urbanowicach. Powstał on z dwóch szkół i dwóch przedszkoli w trzech dzielnicach: Urbanowicach, Wygorzelu i Jaroszowicach. Budynek został oddany do użytku w styczniu br.
  Miejska inauguracja roku szkolnego w Tychach odbyła się w nowo powstałym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Urbanowicach. Przez pół roku (jeden semestr) funkcjonowały tu dwie odrębne szkoły podstawowe i dwa odrębne przedszkole ze swoimi dyrekcjami, na tych samych zasadach, jak funkcjonowały wcześniej w swoich starych budynkach w Urbanowicach, Wygorzelu i Jaroszowicach.

  Od 1 września jest to jeden Zespół Szkolno-Przedszkolny pod dyrekcją Anny Damaschk, której zastępcą jest Joanna Kowacka.

  Miejska inauguracja roku szkolnego w Tychach rozpoczęła się mszą w urbanowickim kościele, której przewodniczył bp Marek Szkudło. Wzięli w niej udział wszyscy dyrektorzy szkół i placówek oświatowych w Tychach.

  Nowa szkoła dla Urbanoiwc, Jaroszowic i Wygorzela była marzeniem tej społeczności.

  Daria Szczepańska, zastępca prezydenta miasta Tychy ds. społecznych:
  Nie ma nic piękniejszego jak spełnianie marzeń. Szkoła jest piękna, nowoczesna, pięknie wyposażone, ale to są tylko możliwości, potencja. Żeby to wykorzystać, bezwzględnie musimy oprzeć się na wielkiej wiedzy, doświadczeniu.
  Ważne, by do tej wiedzy umieć dołożyć to, co także bardzo ważne, a więc szacunek, tolerancję, otwartość na drugiego człowieka. Byśmy tworzyli w Tychach szkoły społeczne, ale w takim rozumieniu nie instytucjonalnym, ale takim ludzkim. Chodzi o to, by wypracować w dzieciach więzi, umiejętność tworzenia grup. współpracy. Rywalizacja owszem, kiedy trzeba, ale współpraca służy zawsze czemuś lepszemu, większemu i daje nam efekty większe niż te, które zdołalibyśmy osiągnąć sami. Takiej szkoły bym oczekiwała i takiej wam życzę. Jestem przekonana, że wielu z nas marzy o takiej szkole.

  W nawiązaniu do zapowiadanych przez rząd zmian w oświacie, zapewniła rodziców, że miasto ma doświadczenie we wprowadzaniu różnych zmian i również te, które nas czekają tak zostaną "poukładane, żeby dzieci za bardzo ich nie odczuły". - Musi być dobrze - zapewniła.

  Na koniec życzyła dzieciom, by "życie w tej szkole dało im paliwo na wile lat". - Szkoła to wielka przygoda, wielkie wyzwanie, nie zawsze łatwe, ale bardzo, bardzo ciekawe - powiedziała.

  Uczniowie nowego zespołu szkolno-przedszkolnego podziękowały jej, wręczając tytę. Koło Gospodyń Wiejskich z Urbanowic obdarowały pierwszaków tabliczkami czekolady i pudełkiem kredek.

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Tychach jest 210 uczniów (w tym 17 pierwszaków, z których tylko dwoje jest sześciolatkami) i 225 przedszkolaków.


  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama