Ważne
  Tychy: Policjanci patrolują zbiorniki wodne ZDJĘCIA

  Tychy: Policjanci patrolują zbiorniki wodne ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających na terenie kąpielisk
  1/10
  przejdź do galerii

  Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających na terenie kąpielisk ©Mat. policyjne

  Tyscy policjanci przy wsparciu strażników miejskich patrolują zbiorniki wodne. W ten sposób dbają o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających na kąpieliskach. Tyskich mundurowych wspierają także policjanci z katowickiego oddziału prewencji.
  Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Paprocany" policjanci z tyskiej komendy wspierani przez strażników miejskich codziennie czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających. W okresie wakacyjnym wspierają ich także policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Wodniacy z Katowic wykorzystują w trakcie pełnionej służby m.in. policyjną motorówkę, która pozwala na szybką interwencję na wodzie oraz dokładne sprawdzanie miejsca kąpieli.


  Zobacz galerię

  Mundurowi apelują, aby podczas wypoczynku nad wodą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie wchodźmy do wody po wypiciu alkoholu, grozi to utonięciem. Jeśli spędziliśmy dłuższy czas na opalaniu się i ciało jest mocno rozgrzane, wtedy trzeba wchodzić do wody ostrożnie i powoli, by uniknąć ewentualnych skurczy mięśni, które mogą spowodować szok termiczny lub utratę przytomności. Nie należy wchodzić do wody zaraz po jedzeniu – powinno się odczekać przynajmniej godzinę.

  Do wody najlepiej wchodzić w grupie. Powinniśmy też korzystać ze strzeżonych kąpielisk, nad których bezpieczeństwem czuwa ratownik. Strzeżone akweny są bezpieczniejsze. Należy unikać tzw. "dzikich kąpielisk" - mają one nieznane dno i głębokość. Woda w nich może też być skażona.

  Trzeba też zwracać szczególną uwagę na dzieci bawiące się w wodzie, lub w jej pobliżu. Pamiętajmy, że najmłodsi mogą wejść do wody wyłącznie w obecności rodzica lub opiekunów. Ponadto warto dodatkowo zabezpieczyć naszą pociechę kółkiem do pływania czy tak zwanymi rękawkami. Nie powinniśmy przeceniać swoich umiejętności pływania. Nie odpływajmy zbyt daleko od brzegu i zawsze zapewnijmy sobie asekurację. Korzystając ze sprzętów wodnych, takich jak kajaki czy rowerki wodne, nie zapominajmy o założeniu kamizelki chroniącej nas przed utonięciem.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM PATRYKA DRABKA Z CYKLU NOGA Z GAZU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama