Tyskie przedszkolaki przeszły prawdziwą szkołę przetrwania...

  Tyskie przedszkolaki przeszły prawdziwą szkołę przetrwania ZDJĘCIA

  MAD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nietypowe zajęcia w Przedszkolu nr 22 w Tychach zostały przygotowane przez Wojskową Komendę Uzupełnień oraz 58. Samodzielną Kampanię ASG z Tychów
  1/49
  przejdź do galerii

  Nietypowe zajęcia w Przedszkolu nr 22 w Tychach zostały przygotowane przez Wojskową Komendę Uzupełnień oraz 58. Samodzielną Kampanię ASG z Tychów ©Mateusz Demski

  Apel na placu, odśpiewanie hymnu, musztra. Następnie szkolenie w punkcie medycznym i na poligonie. Właśnie tak wyglądały dzisiejsze zajęcia w Przedszkolu nr 22 w Tychach, które odwiedził wojskowy komendant uzupełnień oraz członkowie 58. Samodzielnej Kompanii ASG w Tychach. Przedszkolaki przeszły zatem prawdziwą szkołę przetrwania i wydają się przygotowane do walki.
  Nietypowe zajęcia w Przedszkolu nr 22 w Tychach zostały przygotowane przez Wojskową Komendę Uzupełnień oraz 58. Samodzielną Kampanię ASG z Tychów. Pomysł na utworzenie poligonu przed budynkiem przedszkola narodził się jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, kiedy przedszkolaki wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez tyskie WKU z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  - W naszej szkole od lat wprowadzamy do programu nauczania zajęcia, które nawiązują do wartości patriotycznych.
  Utworzyliśmy nawet specjalne zajęcia, czyli wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne. To dlatego nawiązaliśmy współpracę z WKU, którego siedzibę odwiedziliśmy pod koniec ubiegłego roku - mówiła Krystyna Makara, dyrektor Przedszkola nr 22 w Tychach.

  Tym samym wszystkie dzieci, nawet trzylatki, odśpiewały dzisiaj hymn, a także pilnie słuchały poleceń dowódców. Wiele z nich było ubranych w barwy moro, aby jeszcze lepiej wytworzyć bojowy nastrój.

  - Dzieci doskonale spisały się na naszym poligonie, dlatego ich przedszkole otrzymało dzisiaj specjalny certyfikat i pamiątkowy puchar. Bardzo możliwe, że w przyszłości dołączą one w szeregi polskiego wojska i będą godnie służyły ojczyźnie - mówił ppłk Leszek Klag, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tychach.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama