Dni Wodzisławia Śl. 2016: Dziś zaczynamy zabawę! [ZAPOWIEDŹ]

  Dni Wodzisławia Śl. 2016: Dziś zaczynamy zabawę! [ZAPOWIEDŹ]

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zobacz, kto zagra na Dniach Wodzisławia Śląskiego 2016. Zapoznaj się też z programem
  1/10
  przejdź do galerii

  Zobacz, kto zagra na Dniach Wodzisławia Śląskiego 2016. Zapoznaj się też z programem ©arc

  Dni Wodzisławia Śl. 2016: Dziś rozpoczynamy zabawę. Koncerty gwiazd, konkursy, zabawy... To wszystko czeka na wodzisławian od piątku do niedzieli. Będzie się działo!

  Dni Wodzisławia Śl. 2016: Dziś zaczynamy zabawę!  Święto miasta czas zacząć! Od piątku do niedzieli nie będziemy mogli narzekać na nudę. W rozpoczynający się weekend zaplanowano Dni Wodzisławia Śląskiego. Oj, będzie się działo.

  Bawić będziemy się na rynku i stadionie miejskim. W sercu miasta rozpoczniemy imprezę dziś (17 czerwca) o godz. 16. Przez rynek przejdzie kolorowy korowód (wyruszy z Wodzisławskiego Centrum Kultury) i wtedy też nastąpi oficjalne otwarcie Dni Wodzisławia Śl.
  Nie zabraknie animacji dla dzieci, a o 16.45 rozpoczną się występy. Na scenie zaprezentują się: Nie dejmy się, ZPiT Vladislavia, Sinestima, Miraż, Teatr Tańca Memento, Spin, Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Dla dzieci nie zabraknie różnego rodzaju zabaw, pokazów i warsztatów (w tym bębniarskich). Co ciekawe, transmisję z rynku będzie można zobaczyć na żywo w internecie (live.vivicam.tv).

  - Impreza potrwa do późnych godzin wieczornych i zakończy się już na stadionie miejskim, gdzie zaplanowana jest dyskoteka pod gwiazdami, której rytm nadawał będzie czołowy wykonawca muzyki klubowej DJ Adamus - wyjaśnia Agnieszka Trzeciok, z Wodzisławskiego Centrum Kultury. Na stadionie zabawa powinna rozkręcać się już od godz. 22.

  Muzycznych atrakcji na stadionie nie zabraknie w pozostałe dni. W sobotę zabawa rozpocznie się o 16. Na początek animacje dla dzieci z Markusią. O 17.30 wystąpi D.P.S.A., o 19 Patryk Kumór, o 20.15 Antek Smykiewicz. Gwiazdą wieczoru będą Wilki. Robert Gawliński z zespołem powinien rozpocząć występ o godz. 21.30.

  Warto pamiętać, że w sobotę o 16 rozpocznie się impreza Noc w Muzeum. Co będzie czekać na mieszkańców? O 16 przed Pałacem Dietrichsteinów zaprezentuje się zespół z Turcji. O 17 w holu Muzeum nastąpi uroczysta prezentacja stroju wodzisławskiego, a o 17.30 rozpocznie się wykład o historii wodzisławskiego stroju mieszczańskiego. O 18 zaplanowano pokaz mody. Będzie dość oryginalny, bo zobaczymy stroje z okresu XIV-XIX w. Również w sobotę, od godz. 8 w parku miejskim odbędzie się wystawa drobnego inwentarza.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama