Ulica Młodzieżowa w Wodzisławiu Śl.: Rusza remont za 18,5...

  Ulica Młodzieżowa w Wodzisławiu Śl.: Rusza remont za 18,5 mln zł

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rusza przebudowa ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śl.
  1/8
  przejdź do galerii

  Rusza przebudowa ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śl. ©Google Maps

  Ulica Młodzieżowa w Wodzisławiu Śl.: Kierowco, będą spore utrudnienia. Robotnicy wchodzą na drogę wojewódzką 936.

  Ulica Młodzieżowa w Wodzisławiu Śl.: Rusza remont za 18,5 mln zł  W ubiegły piątek przekazano Eurovii plac budowy. Za około tydzień powinna ruszyć przebudowa ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim (droga wojewódzka 936). To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Zawady i Kokoszyc. To oni dojeżdżając codziennie do pracy odczuwali najbardziej fatalny stan drogi.

  Z tej wiadomości cieszą się też kierowcy podróżujący pomiędzy Wodzisławiem Śl.
  a Lubomią i Krzyżanowicami. O przebudowę wspólnie od lat apelowali wodzisławianie, Dziennik Zachodni, a także samorządowcy. Wszyscy już dość mieli dziur, kolein i niezliczonej ilości łat na drodze.

  Teraz marzenie wielu mieszkańców staje się faktem. Zadanie obejmuje całkowitą przebudowę konstrukcji i nawierzchni jezdni na odcinku 4,2 km od skrzyżowania z ul. Pszowską do nieczynnego przejazdu kolejowego. Zadanie kosztować będzie prawie 18,5 mln zł.

  Zobacz galerię

  Według naszych informacji pierwsze prace (i zarazem utrudnienia) mają rozpocząć się za około tydzień. Wówczas kończy się rok szkolny. - Ruch wahadłowy zaplanowany jest na przynajmniej dwóch odcinkach. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny w pierwszej kolejności planujemy roboty w rejonach szkół - mówi Małgorzata Nowakowska, menedżer ds. komunikacji w firmie Eurovia Polska (wykonawca zadania).

  W czasie robót na wybranych odcinkach obowiązywać będzie ruch wahadłowy. - Naturalnie dla wykonawcy i z technologicznego punktu widzenia lepiej byłoby drogę zamknąć, jednak w tym przypadku byłoby to bardzo uciążliwe dla użytkowników drogi ze względu na dużą ilość zabudowań usytuowanych przy tej drodze - wyklucza całkowite zamknięcie trasy Ryszard Pacer z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

  W ramach przebudowy robotnicy sfrezują starą nawierzchnię, wykonają nową warstwę podłoża stabilizowanego cementem, ułożą warstwę z kruszywa łamanego, a następnie położą nowe warstwy bitumiczne o łącznej grubości 32 cm. Ponadto prace obejmą remont kanalizacji deszczowej, przebudowę chodników z wydzieleniem w ich obrębie ciągu pieszo-rowerowego oraz zjazdów indywidualnych i publicznych. Pracownicy Eurovii przebudują także zatoki autobusowe, wykonają nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz oczyszczą i udrożnią przydrożne rowy na odcinku 3,3 km.

  - O remont ul. Młodzieżowej konsekwentnie zabiegaliśmy od kilku lat. Za nami wiele apeli, spotkań, rozmów i wymiany korespondencji w tej sprawie z Urzędem Marszałkowskim i Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach. To kolejny przykład dobrej współpracy samorządu województwa, marszałka województwa Wojciecha Saługi i samorządu Wodzisławia Śląskiego - cieszy się prezydent miasta Mieczysław Kieca.

  ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami z Wodzisławia Śl. i okolic! [KLIKNIJ W LINK]

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama