Wodzisław Śl.: 2,2 mln zł na remont Kokoszyckiej

  Wodzisław Śl.: 2,2 mln zł na remont Kokoszyckiej

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ulica Kokoszycka jest w fatalnym stanie
  1/7
  przejdź do galerii

  Ulica Kokoszycka jest w fatalnym stanie ©Arkadiusz Biernat

  Ulica Kokoszycka w Wodzisławiu Śl. do remontu. Prezent na zajączka dla kierowców. Powiat podpisał umowę na remont jednej z najgorszych dróg w mieście. Zła wiadomość jest taka, że chodzi tylko o jej część. To nie koniec planowanych robót. Wkrótce ruszy też remont ul. Piotrowickiej w Skrbeńsku.

  Ulica Kokoszycka w Wodzisławiu Śl.: 2,2 mln zł na remont  Ciężko byłoby znaleźć kierowcę, który nie narzekałby na stan ulicy Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śl. Łata na łacie, dziura na dziurze... Jazda drogą jest dla wielu wyzwaniem. Na szczęście wkrótce doczekamy się długo wyczekiwanego remontu.

  Władze powiatu podpisały umowę w sprawie przebudowy ul. Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śląskim. Remont kilometrowego odcinka potrwa do końca wakacji.

  – To duża ulga, że po tylu perturbacjach udało się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą – powiedział Leszek Bizoń.

  Inwestycja będzie polegała na kompleksowej przebudowie odcinka drogi od skrzyżowania z ul. Radlińską do posesji nr 152. Zmodernizowany zostanie też fragment ul. Radlińskiej od skrzyżowania z ul. Kokoszycką do ronda św. Floriana. W sumie przebudowany zostanie kilometr drogi.

  W ramach przedsięwzięcia nie tylko wykonana zostanie nowa konstrukcja i nawierzchnia jezdni, ale wybudowana zostanie też kanalizacja deszczowa oraz chodniki i wjazdy do posesji. Dodatkowo wzmocniona zostanie skarpa oraz zbudowany mur oporowy.

  Wykonawcą prac jest wyłonione w przetargu konsorcjum firm D-ART Damian Ogrodowski i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INFRAGO z Jankowic. Wartość przedsięwzięcia to 2,26 mln zł.

  Termin rozpoczęcia prac uzależniony jest od możliwości pozyskania infrastruktury niezbędnej do budowy kanalizacji deszczowej. Jeżeli wykonawca zdoła zakupić niezbędne elementy w tygodniu poświątecznym, to niewykluczone, że prace ruszą jeszcze przed majowym weekendem. Na czas prowadzonych prac remontowany odcinek ul. Kokoszyckiej zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu (z wyłączeniem mieszkańców).

  ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami z Wodzisławia Śl. i okolic! [KLIKNIJ W LINK]

  Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 sierpnia.

  To nie koniec planowanych robót. Wkrótce ruszy też remont ul. Piotrowickiej w Skrbeńsku.

  Po pracach przygotowawczych z przełomu marca i kwietnia inwestycja wchodzi w kluczową fazę.

  Przebudowa obejmie wymianę nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-asfaltowych o łącznej długości 1,6 km, budowę zatoki autobusowej, budowę ponad pół kilometra kanalizacji deszczowej i tyle samo chodnika, przebudowę istniejącego chodnika oraz przebudowę sieci teletechnicznej.

  Koszt inwestycji to ok. 1,5 mln zł. Planowane zakończenie prac – połowa lipca tego roku.

  Na remontowanym odcinku obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Na odcinku od posesji nr 10 do posesji nr 110 etapami będzie wprowadzany ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, zaś na odcinku od posesji nr 91 do posesji nr 105 prace będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu drogi dla ruchu (zakaz nie będzie dotyczył mieszkańców).


  Zobacz najważniejsze informacje ostatnich dni w magazynie „Info z Polski”:
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama