Ważne
  Wodzisław Śl.: Miliony na dodatkowe inwestycje [WIDEO,...

  Wodzisław Śl.: Miliony na dodatkowe inwestycje [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Najwięcej, bo ok. 2 mln zł zostanie przeznaczone na remont w magistracie. W budynku 4 (byłe więzienie) dobudowana zostanie zewnętrzna klatka schodowa
  1/9
  przejdź do galerii

  Najwięcej, bo ok. 2 mln zł zostanie przeznaczone na remont w magistracie. W budynku 4 (byłe więzienie) dobudowana zostanie zewnętrzna klatka schodowa wraz z windą. - Do dziś jest tam tylko jedna klatka schodowa, co w przypadku pożaru może utrudniać ewakuację - mówi Mieczysław Kieca. Dodatkowo za te środki w głównym budynku UM m.in. powiększona zostanie sala obrad rady miasta (tak, aby w sesjach mogli uczestniczyć mieszkańcy) oraz wewnątrz dobudowana zostanie winda. ©arc

  Wodzisław Śl.: Nawet 7,5 mln zł zamierzają dodatkowo wydać władze Wodzisławia Śląskiego na inwestycje w 2016 roku. Pieniądze pochodzą z m.in. z unijnych dofinansowań. Zobacz, na co te środki zostaną przeznaczone. Zobacz w galerii, na co zostaną przeznaczone pieniądze.

  Wodzisław Śl.: Miliony na dodatkowe inwestycje  Sauna przy krytej pływalni Manta, nowe atrakcje w parku Trzy Wzgórza, czy remont wodzisławskiego magistratu. To tylko niektóre z propozycji magistratu, które zostaną zrealizowane w tym roku. Na ten cel miasto chce przeznaczyć dodatkowe 7,5 mln zł. - Kwota ta, nie wpłynie na zadłużenie miasta - zapewnia Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śl.

  Pieniądze na dodatkowe zadania mają pochodzić z tzw. wolnych środków, czyli pieniędzy niewykorzystanych w budżecie z 2015 roku. To kwota około 3,6 mln zł. Jednak urzędnicy planują skorzystać jedynie z ok. 2 mln zł. Drugim źródłem finansowania inwestycji będą fundusze zewnętrzne. Chodzi o projekty z perspektywy unijnej na lata 2007 - 2013. Do miasta nie wpłynęły jeszcze wszystkie kwoty dofinansowań na niektóre zakończone zadania.

  - Z budowy sali przy Gimnazjum nr 2 spodziewamy się ponad 280 tys. zł. Z przebudowy krytej pływalni czekamy jeszcze na 900 tys. zł. Natomiast 3,15 mln zł otrzymamy za przebudowę Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Radlinie - tłumaczy Justyna Kubala-Grześ, naczelnik wydziału Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miasta.

  Na co dokładnie zostaną przeznaczone dodatkowe środki? Kontynuowana będzie rewitalizacja parku miejskiego. Na ten cel przeznaczono w sumie 0,5 mln zł. Przebudowane zostaną niektóre alejki w parku, wyremontowany zostanie taras przy stawie, a także powstanie kolejny (po przeciwnej stronie). Wreszcie ogrodzony zostanie plac zabaw, który zyska nową, bezpieczną nawierzchnię. Prezydent Wodzisławia Śl. broni się, że wykonana poprzednia nawierzchnia (na którą narzekała część rodziców) nie była stratą pieniędzy. - W tamtym czasie mieliśmy określoną ilość środków. Musieliśmy się w nich zmieścić, aby wykonać inwestycję, której oczekiwali rodzice. To co zostanie z dotychczasowej nawierzchni wykorzystamy w innym miejscu. Dlatego trudno, to nazwać marnotrawieniem pieniędzy. Teraz tylko poprawiamy, wsłuchując się w uwagi mieszkańców - przyznaje Mieczysław Kieca.


  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama