Wodzisław Śl.: Ogrodzenie szpitala to ruina! [ZDJĘCIA]

  Wodzisław Śl.: Ogrodzenie szpitala to ruina! [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ogrodzenie przy szpitalu na Wilchwach jest w katastrofalnym stanie
  1/36
  przejdź do galerii

  Ogrodzenie przy szpitalu na Wilchwach jest w katastrofalnym stanie ©Arkadiusz Biernat

  Wodzisław Śl.: Mur wokół wodzisławskiego szpitala na Wilchwach i na drodze do kąpieliska Balaton to obraz nędzy i rozpaczy. Mieszkańcy obawiają się, że jego część może kiedyś runąć na kogoś. Na szybki remont nie ma jednak co liczyć... Patrząc na zdjęcia można śmiało stwierdzić, że już nie ma na co czekać.
  Chyba każdy kto był na wodzisławskim Balatonie wie, że dojazd (lub dojście) od strony osiedla na ulicy Brackiej nie jest w żadnym wypadku wizytówką tego miejsca. Droga jest dziurawa, a do tego jeszcze to ogrodzenie szpitala...

  - To obraz nędzy i rozpaczy. Ogrodzenie sypie się od wielu lat. Zdarzało się, że wykonywano tutaj jakieś prace, ale nie były one kompletne. Mamy wiosnę, a wkrótce zacznie się sezon letni. Mur w niektórych miejscach tak niebezpiecznie przechyla się, że może kiedyś runąć na przejeżdżające samochody lub spacerujących wodzisławian - alarmują mieszkańcy wypoczywający nad Balatonem.

  Trudno się z nimi nie zgodzić. Każdy może sam ocenić stan szpitalnego ogrodzenia przy drodze, a właściwie pozostałości po nim. W wielu miejscach nie ma nawet śladu po murze, a w niektórych tymczasowo wstawiono blachę.

  Tam gdzie jeszcze jest ogrodzenie, wygląda fatalnie, a przy tym niebezpiecznie się przechyla. - To duży problem - słyszymy od władz szpitala. Jednak prędko na remont się nie zanosi.- Jeszcze zanim zostałem dyrektorem szpitala był gotowy projekt wykonania ogrodzenia z płyt. Wówczas na to nie zgodził się konserwator zabytków, który zażyczył sobie płotu z cegły klinkierowej- tłumaczy Norbert Prudel, dyrektor placówki. Jak przyznaje w rozmowie z DZ, kilka lat później część terenu szpitala z ogrodzeniem planowało przejąć miasto, co pewnie rozwiązałoby problem.

  Były wstępne rozmowy, ale na tym się zakończyło. Bowiem urzędnicy nie uzyskali funduszy unijnych na dużą przebudowę tego terenu. - Zostaliśmy z tym problemem w punkcie zerowym. Zauważamy go, to paskudnie wygląda. Dotąd jednak inwestowaliśmy w sprzęt medyczny lub w modernizację oddziałów. Na tego typu inwestycje przeznaczaliśmy też środki z umarzanych przez miasto długów. Teraz będziemy szukać rozwiązań, aby coś zrobić z ogrodzeniem. Zwrócimy się jeszcze raz do konserwatora zabytków. Być może złagodzi swoje stanowisko i w tym miejscu będzie można wykonać ogrodzenie z tańszych materiałów - zapewnia Prudel.

  Redakcja DZ wspólnie z mieszkańcami z niecierpliwością będzie oczekiwać na rozwiązanie tego problemu. I pomyśleć, że 50 lat temu to ogrodzenie było wizytówką tego miejsca... - Jak donosiła ówczesna prasa, zorganizowano konkurs dla plastyków amatorów. Mury pokryły piękne i kolorowe góry, morza, jeziora. Było kolorowo - wspomina Kazimierz Mroczek, członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej.

  Obserwuj autora na Twitterze


  *PIAST GLIWICE WICEMISTRZEM POLSKI
  *Wielki pożar w Katowicach na zdjęciach i filmach wideo. Toksyczny dym nad miastem
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama