Wodzisław Śl: Sala widowiskowa do remontu. Nie będzie imprez...

  Wodzisław Śl: Sala widowiskowa do remontu. Nie będzie imprez w WCK [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zbliża się remont sali widowiskowej WCK
  1/14
  przejdź do galerii

  Zbliża się remont sali widowiskowej WCK ©Arkadiusz Biernat

  Sala widowiskowa WCK do remontu. Poprawiona zostanie jej estetyka, a także funkcjonalnośćA Zniknie przestarzała boazeria, wymiany doczekają się kotary na scenie. Co jeszcze się zmieni?.

  Sala widowiskowa do remontu. Nie będzie imprez w WCK  Wodzisławskie Centrum Kultury: Zbliża się duży remont  Nie będziemy już się wstydzić sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Zmieni swój wizerunek scena, ale także część widowni. Prace rozpoczną się latem.

  - Przygotowujemy dokumentację do przetargu. Jeszcze w czerwcu zakończy się w naszym obiekcie sezon artystyczny, a później ruszymy z pracami - przyznaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

  Według wstępnych zapowiedzi roboty mogą ruszyć jeszcze w lipcu. - Na scenie wymienione zostaną deski, jej obicie, a przede wszystkim kotary, które teraz będą czarne. Ten kolor doradzali artyści, którzy u nas występowali - dodaje Jaroch. O około 5 metrów przybliżony do widowni zostanie ekran kinowy, który będzie przygotowany do projekcji filmów 3D. Ponadto na sali widowiskowej wymieniona zostanie instalacja elektryczna, zniknie boazeria, uzupełniony zostanie parkiet, a podłoga będzie cyklinowana. W planach jest także wymiana drzwi do głównej sali. Poprawiona zostanie nie tylko estetyka ścian, ale i również ich funkcjonalność.

  - Czekamy jeszcze na projekt akustyczny sali widowiskowej. W ścianach zapewne znajdą się miejsca, gdzie dźwięk będzie odbijany, ale także pochłaniany - słyszymy w WCK.

  Prace mogą potrwać do późnej jesieni. Przez to wyłączona zostanie główna sala z oferty WCK. Co na to wodzisławianie? - Wiadomo, że pewne remonty są konieczne. Ale czy to aż tak poważne prace, żeby nie było możliwości ich wykonać w wakacje, kiedy na głównej sali niewiele się dzieje? Co z kinem, spektaklami i przedstawieniami dla dzieci? - pyta Joanna Skrobosz. WCK wstrzymało się z publikacją oferty wydarzeń na jesień do czasu zakończenia przetargu i podpisania umowy z wykonawcą.

  Zobacz wideo (zdjęcia: Arkadiusz Biernat)  - Wówczas będziemy wiedzieć do kiedy potrwa remont i ile będzie kosztować. Dzięki temu, będziemy mogli przygotować ofertę. Na pewno będziemy chcieli wyjść z nią na zewnątrz, do mieszkańców - zapewnia Krzysztof Jaroch. Z racji pogody część imprez będzie mogła odbyć się w plenerze. W planach są wyjazdy, m.in. do katowickiej Narodowej Opery Symfonicznej Polskiego Radia. Prace na sali widowiskowej mogą potrwać do późnej jesieni. Ich koszt nie powinien przekroczyć 0,5 mln zł.

  To nie koniec remontów w WCK. Robotnicy wejdą też do sali klubowej. Zniknie stamtąd barek oraz węzeł sanitarny. Wymieniona zostanie również podłoga, a deski na scenie zostaną odświeżone. Prace prowadzone będą również wokół placówki. Budynek ma zostać odwodniony.

  Obserwuj autora na Twitterze


  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama