Wodzisław Śląski: Altana zamiast muszli koncertowej?...

  Wodzisław Śląski: Altana zamiast muszli koncertowej? [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W parku powstanie altana zamiast muszli?
  1/17
  przejdź do galerii

  W parku powstanie altana zamiast muszli? ©UM Wodzisław Śl.

  Wodzisław Śląski: W magistracie przedstawiono wstępną koncepcję zagospodarowania terenu po muszli koncertowej. Jedni chwalą pomysł, drudzy ganią. O kompromis w tej sprawie będzie trudno.

  Wodzisław Śląski: Altana zamiast muszli koncertowej?  Jak będzie wyglądać w przyszłości teren po muszli koncertowej, która jeszcze w tym roku zostanie zrównana z ziemią? Wciąż nie wiemy. Wiadomo, że miejsce to nadal będzie pełnić funkcję rozrywkowo - rekreacyjną. A wpływ na jego kształt będą mieli również wodzisławianie. Za nami już kilka spotkań urzędników z mieszkańcami.

  Ostatnie miało miejsce w ubiegły piątek w magistracie.
  Podczas niego wodzisławianie zobaczyli filmową koncepcję przygotowaną przez architektów, która została opracowana na podstawie wcześniejszych uwag. Choć nie jest ostateczna, to jej założenia mają wytyczać kierunek podejmowanych w przyszłości działań.

  Film trafił też do internetu. I podobnie jak podczas piątkowego spotkania, tak i w sieci zdania są podzielone. - Super, mi się podoba. Nie zapomnijcie tylko o monitoringu, bo niestety są i tacy, co nie szanują niczego - napisała pani Kasia na profilu facebookowym magistratu. Dość dosadnie skomentował pomysł pan Michał. - Co to ma być jakieś koloseum na 100 ludzi? Na przedstawionej koncepcji można zobaczyć ażurową altanę parkową (z charakterystycznym szkieletem konstrukcji), tak aby z każdej strony parku można było dostrzec, co dzieje się w środku. Tam oprócz sceny znajdować się mają miejsca dla widowni.

  Ale to nie wszystko. Koncepcja zakłada również oddzielenie parku od ulicy (i galerii) specjalną konstrukcją (od strony parku mogłyby się na niej znaleźć lustra, a od ulicy tablice z ciekawostkami). Planowane jest też poszerzenie schodów od strony Małego Rynku. Po tej stronie miałby się znaleźć również jakiś element wodny. W bliskim pobliżu nowej konstrukcji znalazłyby się kolejne siedziska, choć bez oparć.

  - Swoje zdanie, a także 1500 osób, które podpisało się pod obroną muszli przed zburzeniem wyraziłem na ubiegłotygodniowym spotkaniu. Przedstawiona koncepcja nie jest rozwiązaniem - zaznacza Alojzy Szymiczek, przewodniczący zarządu dzielnicy Stare Miasto. Wytyka, że konstrukcja nie jest zadaszona. Zwraca również uwagę na to, że w pobliżu nie jest planowane żadne zaplecze, a nawet toalety. - W każdym większym mieście w parku są toalety. W Wodzisławiu Śl. nie ma. Przy okazji tej koncepcji również pominięto ten problem - dodaje Szymiczek, który do dyskusji pozostawia kwestię wspomnianego odgrodzenia parku od ulicy, a także schodów.  - W tym miejscu powinna stanąć klasyczna muszla koncertowa z zadaszeniem, a także z miejscem do tańczenia lub pod kino plenerowe. Jesteśmy otwarci na dyskusję, czekamy na kolejne pomysły - podkreśla Alojzy Szymiczek.

  Trzeba przyznać, że zdecydowana większość mieszkańców popiera pomysł zejścia z Małego Rynku do parku oraz zabudowę przystanków wraz ze specjalnym ogrodzeniem.

  - Zabudowanie przystanków wraz z przejściem do parku to dobry pomysł. Na ogrodzeniu mogłyby się znaleźć tablice informacyjne o historii Ziemi Wodzisławskiej - zaznacza Kazimierz Mroczek, z Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej. Jego zdaniem elementem wodnym mogłaby być fontanna wraz z solanką, która cieszy się w regionie coraz większą popularnością.

  - Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu wokół obiektu w Parku Miejskim jest uszczegóławiana. Liczę, iż architekci pochylą się również nad uwagami, jakie zostały wniesione podczas ostatniego spotkania. Wiemy, że koncepcja musi zostać skonsultowana również z konserwatorem zabytków - mówi Barbara Chrobok, zastępca prezydenta Wodzisławia Śl.

  Kolejne spotkania z mieszkańcami odbędą się wkrótce.

  A Wam jak podoba się koncepcja? Co sądzicie o niej? Zapraszamy do dyskusji.  Obserwuj autora na Twitterze


  *Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama