Wodzisławskie Centrum Kultury ma nowe fotele ZDJĘCIA

  Wodzisławskie Centrum Kultury ma nowe fotele ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sali widowiskowej WCK zamontowano nowe fotele
  1/5
  przejdź do galerii

  W sali widowiskowej WCK zamontowano nowe fotele ©WCK

  Wodzisławskie Centrum Kultury zakończyło remont sali widowiskowej. Właśnie zamontowane zostały nowe fotele. Zobaczcie na zdjęciach.

  Wodzisławskie Centrum Kultury ma nowe fotele  W sumie na sali widowiskowej znalazło się 340 nowych foteli.

  - Takie fotele z powodzeniem funkcjonują w obiektach kultury w Polsce i zagranicą. Ich producentem jest polska firma. Już nie możemy się doczekać 20 marca, kiedy podczas koncertu Czesław Śpiewa po raz pierwszy zostaną udostępnione publiczności - słyszymy w Wodzisławskim Centrum Kultury. Kosztowały 391 tys. zł.

  Zobacz galerię

  Tym samym zakończył się remont sali widowiskowej WCK, który trwał od wakacji. Efekt? Znakomity! Sala zmieniła się nie do poznania, od wyglądu, po oświetlenie i nagłośnienie.

  - Nagłośnienie zostało przygotowane specjalnie na potrzeby tej sali. Często przy różnego rodzaju koncertach
  musieliśmy do tej pory je uzupełniać. Teraz to nie będzie konieczne. Na tego typu nagłośnieniu grają znane zespoły jak: Pectus, czy Enej. Na lepszy odbiór składają się elementy akustyczne w ścianach - wymienia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

  Remont sali kosztował 475 tysięcy złotych, a ponad 200 tys. zł kosztował zakupiony sprzęt (środki
  pochodzą z budżetu magistratu).

  - Sam projekt przy tego typu zakresie prac kosztuje około 400 tys. zł. Uniknęliśmy tego wydatku, a to dzięki ogromnej pracy wielu osób. Głównie chodzi o pracowników Wodzisławskiego Centrum Kultury, którzy mocno zaangażowali się w projekt. Doradzali w kwestii akustyki, elektryki. Sami też tutaj pracowali - podkreśla Barbara Chrobok, zastępca prezydenta Wodzisławia Śl.

  W ramach robót usunięto dotychczasowe drewniane boazerie, odnowiono ściany wraz z ich niezbędnym wzmocnieniem i uzupełnieniem ubytków (wcześniej wykonano pomiary akustyczne), odnowiony został parkiet na podłodze oraz wymieniono instalacje, w tym elektryczną i grzejniki centralnego ogrzewania (zostały wbudowane w obiekt).

  - Często przy okazji imprez, gdy potrzebny był dodatkowy sprzęt, to kable prowadzone były wzdłuż całej sali. Teraz wszystko znajdować się będzie pod podłogą. Dodatkowo powstało stanowisko dla akustyka z prawdziwego zdarzenia - słyszymy w WCK.

  Zwiększy się także komfort pracy aktorów. Na scenie także wymieniono deski, a także okotarowanie, które teraz jest czarne (wcześniej było brązowe). Poprawiona została też funkcjonalność pozostałych urządzeń na scenie i w sali. Bliżej widowni znalazł się też ekran kinowy, którego zakup sfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama