Jubileusz 25. lecia Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im....

  Jubileusz 25. lecia Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu ZOBACZ ZDJĘCIA

  Damian Młodecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Fundacja Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi ma już 25 lat
  1/29
  przejdź do galerii

  Fundacja Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi ma już 25 lat ©Damian Młodecki/Dziennik Zachodni

  We wtorek w Zabrzu odbyła się jubileuszowa uroczystość 25. lecia działalności Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi. Wykłady, komentarze, i interesujące dyskusje to tylko namiastka tej uroczystości, której patronuje Dziennik Zachodni.
  Wyjątkowy jubileusz w wyjątkowej oprawie. 150 gości zjawiło się w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi, która świętuje jubileusz 25 lecia. Wśród wielu gości byli znakomici lekarze i kardiochirurdzy, jak prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, dr Grzegorz Religa (syn profesora Zbigniewa Religi) i wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.

  Wtorkowa uroczystość z udziałem członków rady Fundacji składało się z dwóch części.
  W pierwszej - merytorycznej, zostało przedstawione sprawozdanie finansowe oraz wizja strategii rozwoju Fundacji na lata 2016 - 2020. Była także okazja do obejrzenia filmów, związanych z historią i rozwojem FRK.

  Druga część – jubileuszowa, dotyczyła historii Fundacji. Było mnóstwo podziękowań dla wieloletnich partnerów oraz współpracowników na polu naukowym, badawczym, wdrożeniowym i szkoleniowym. Zostały wręczone nagrody dla przyjaciół sponsorów i partnerów. Goście mogli skosztować tort, przekąsić zakąskę, czy wypić lampkę szampana. Jubileusz uświetnił występ Aleksandry Stryj (córki aktora i reżysera, Zbigniewa Stryja).

  Jakie plany ma 25-latka? - zapytaliśmy dyrektora generalnego FRK, Jana Sarnę. Jak podkreślił, fundacja będzie zmierzała w kierunku rozwoju Robotów Medycznych i wdrażania Innowacyjnych Narzędziu Chirurgii. W tym roku po raz pierwszy zostanie użyty robot chirurgiczny Robin Heart – to najważniejsze przedsięwzięcie Fundacji, które posłuży na przyszłe lata.

  W nadchodzących 5. latach będzie koncentrowała się na wdrożeniu Polskich Protez Serca, które dają możliwość stosowania mechanicznego wspomagania serca w leczeniu jego niewydolności. Co więcej, rozwijana będzie działalność edukacyjno-szkoleniowa, działalność usługowa i doradcza w dziedzinie biomateriałów i wyrobów medycznych.

  Dziś Fundacja zatrudnia ok. 70 osób. We własnej siedzibie, z nowoczesną, komfortową salą sympozjalną i unikatowym Instytutem Protez Serca, utworzonym w 1993 roku kosztem ponad 2 mln USD, Fundacja prowadzi prace naukowo – badawcze i wdrożeniowe skoncentrowane w trzech pracowniach: sztucznego serca, bioinżynierii i biocybernetyki.

  Przypomnijmy, Fundacja Rozwoju Kardiochirugi powstała 9 grudnia 1991 r. - tego dnia podpisano akt notarialny, powołano radę fundacji i jej zarząd. Zbigniew Religa - jej pomysłodawca i założyciel - dziś patronuje fundacji. Fundacja od początku istnienia koncentrowała się na ratowania ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. Formalnie założyło ją 17 osób – lekarzy, menedżerów, biznesmenów.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama