Mobilny przewodnik oprowadzi Cię po Zabrzu. Miasto promuje...

  Mobilny przewodnik oprowadzi Cię po Zabrzu. Miasto promuje się w aplikacji AudioTrip

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Mobilny przewodnik oprowadzi Cię po Zabrzu. Miasto promuje się w aplikacji AudioTrip
  1/12
  przejdź do galerii

  ©mat.prasowe/AudioTrip

  Zabrze AudioTrip. Miasto chce rozwijać turystyczny potencjał wykorzystując nowoczesne technologie. W mobilnej aplikacji AudioTrip, która pełni funkcję przewodnika, właśnie pojawiły się dwie zabrzańskie trasy. Korzystać można z nich bezpłatnie. Jak to działa?
  Aplikacja mobilna AudioTrip działa na zasadzie audio-przewodnika. Będąc w danym miejscu możemy z niej skorzystać aby poznać historię czy ciekawostki z nim związane. O ile oczywiście miejsce owo posiada swoje trasy w bazie aplikacji.

  Zabrze AudioTrip: aplikacja, która oprowadzi Cię po mieście  Zabrze posiada. Urząd Miejski właśnie przygotował dwa szlaki, z których możemy skorzystać: "Zabrze - miasto zmian" oraz "Zabrzański Szlak Modernizmu". Pierwszy to 12 punktów na 2,5-kilometrowej trasie, drugi - 16 punktów na 5-kilometrowej trasie. Przejście obu trwa ok. godziny.

  A jak to działa w praktyce? Musicie ściągnąć darmową aplikację AudioTrip (dostępna na Androidy i iOS) na swój telefon, utworzyć na niej konto (można logować się również przez Facebooka) i wyszukać interesujące Was trasy. Te zabrzańskie dostępne są w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

  Trasy zaznaczone są na czytelnych mapach (w przypadku Androidów to mapy Google). Aby rozpocząć po nich wędrówkę trzeba je najpierw ściągnąć. Jest to bezpłatne, ale weźcie pod uwagę, że jedna trasa to ok. 50 mb. Jej ściągnięcie trochę trwa i lepiej skorzystać wtedy z sieci WiFi niż z pakietu danych.

  Gdy już ściągnięcie trasę można rozpocząć wycieczkę. Korzystając z lokalizacji aplikacja będzie Was kierować do kolejnych punktów na szlaku. Gdy zbliżycie się do jednego z nich włączy się nagranie, na którym lektor opowie Wam o danym miejscu, budynku czy wydarzeniu historycznym. Dostępna jest również funkcja, w której korzystając z aparatu aplikacja naniesie adnotacje na obejmowany obiektywem obszar.

  Zobaczcie więcej: PRÓBKI WYCIECZEK PO ZABRZU W APLIKACJI AUDIOTRIP [NAGRANIA]

  Dwie zabrzańskie trasy stworzone przez UM, na których znajdują się takie punkty, jak plac Wolności, poczta główna, hotel Admiralaspalast czy kościół św. Józefa, nie są jedynymi dotyczącymi naszego miasta w aplikacji AudioTrip. Znajdziecie tam również szlak pod nazwą "Opowieść nieobecnych", który jest wędrówką po żydowskich śladach w Zabrzu. Z czasem w bazie mają pojawiać się kolejne propozycje wycieczek.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Koniec papierowych biletów KZK GOP. A gdzie są czytniki kart ŚKUP?
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Mechanik płakał jak naprawiał ZOBACZ, JAK NIE NALEŻY NAPRAWIAĆ AUT
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama