Napadł na policjantów, groził ratownikowi, posiedzi

  Napadł na policjantów, groził ratownikowi, posiedzi

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Napadł na policjantów, groził ratownikowi, posiedzi
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Śląska Policja

  Mężczyzna, który został zatrzymany w Zabrzu za czynną napaść na interweniujących policjantów oraz za naruszenie nietykalności cielesnej i grożenie ratownikowi wodnemu, został tymczasowo aresztowany. Dwaj inni zatrzymani w sprawie mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym. Na jednego z mężczyzn prokuratura dodatkowo nałożyła poręczenie majątkowe. Sprawcom czynnej napaści grozi 10 lat więzienia.
  Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na kąpielisku przy ulicy Srebrnej. Ratownik wodny zwrócił uwagę jednemu z mężczyzn, który skakał do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym i niewłaściwie się zachowywał. 23-letni mężczyzna tak się tym zdenerwował, że uderzył ratownika i groził mu.

  Obsługa basenu powiadomiła o zdarzeniu policję. Przybyły na miejsce patrol podszedł do sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej ratownika i kierowania wobec niego gróźb karalnych.
  Mężczyzna leżał na ręczniku w towarzystwie swoich znajomych. Nie zamierzał jednak dać się wylegitymować mundurowym, ani odejść z nimi od swoich kompanów i agresywnie reagował na wezwania policjantów do zachowywania się zgodnego z prawem.

  Wywiązała się szarpanina, w trakcie której mężczyzna uderzył jednego z policjantów. Dwaj inni mężczyźni w wieku 27 i 36 lat przyłączyli się do agresora i również naruszyli nietykalność cielesną mundurowych. Wszyscy grozili policjantom w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętych czynności służbowych. Na miejsce przybyło policyjne wsparcie, a trzej agresywni mężczyźni zostali zatrzymani. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu.

  W sprawie zabezpieczono nagranie oraz przesłuchano wielu świadków. Jak się okazało, mężczyzna, który zaatakował ratownika wodnego był już wcześniej karany za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Wczoraj, decyzją Prokuratury, trafił do aresztu na 3 miesiące. Dwaj pozostali mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, a jeden z nich dodatkowo poręczeniem majątkowym. Za czynną napaść na policjantów zabrzaninom grozi teraz 10 lat więzienia.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama