Ważne
  Nowy stadion Górnika Zabrze czeka na kibiców. Co zobaczą?

  Nowy stadion Górnika Zabrze czeka na kibiców. Co zobaczą?

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stadion Górnika Zabrze
  1/11
  przejdź do galerii

  Stadion Górnika Zabrze ©Bartosz Pudełko/Dziennik Zachodni

  Nowy stadion Górnika Zabrze: Nawet z trzema trybunami jest to największy czynny stadion w województwie śląskim. W niedzielę odwiedzi go ponad 24,5 tys. kibiców. I choć formalnie nie jest to otwarcie, to część, która najbardziej interesuje widzów, jest już gotowa

  Nowy stadion Górnika Zabrze:  Otwarcie, które nie jest otwarciem. Nie jest nim, bo wciąż toczą się jeszcze prace w trzech miejscach, a nawet gdy się zakończą, to będzie to dopiero finał I etapu. Cały stadion będzie gotowy gdy powstanie czwarta trybuna. Nie będzie więc wielkiej fety i nikt ze strony inwestora nie nazywa tego dnia „otwarciem”. Ale z drugiej strony poniekąd nim jest. Z perspektywy kibica. On bowiem dostanie wszystko to, z czego będzie korzystał podczas imprez (z wyjątkiem parkingu, ale o tym za chwilę). Czekaliście ponad 4 lata żeby zobaczyć mecz Górnika Zabrze na nowoczesnym stadionie? No to się doczekaliście.


  Ostatnie przymiarki  Na stadionie im. Ernesta Pohla przy ul. Roosevelta 81 w Zabrzu wczoraj uwijało się mnóstwo osób. Trwają ostatnie przygotowania przed niedzielnym meczem z Ruchem Chorzów, który obejrzy 24 563 kibiców. Co prawda już wcześniej udostępniona była część nowych trybun, ale teraz gotowe będą wszystkie wraz z całym zapleczem wewnątrz korony stadionu. Wszystko musi być więc dopięte na ostatni guzik. Wielkie Derby Śląska będą stanowiły bowiem chrzest bojowy nowego stadionu. Jego funkcjonalności. Ekipy sprzątające czyszczą więc wszystkie powierzchnie, robotnicy montują ostatnie tablice informacyjne, kioski gastronomiczne zapełniają się towarem.

  Wielkie Derby Śląska: Górnik - Ruch LIVE  Poza tymi ostatnimi szlifami obiekt jest już gotów na przyjęcie takiej liczby osób. Pozytywnie zaopiniowały go straż pożarna i sanepid, a w ubiegły wtorek pozwolenie na użytkowanie wydał Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zabrzu.

  Największy stadion w Śląskiem  Nawet będąc gotowym w 3/4, stadion w Zabrzu jest największym czynnym obiektem tego typu w województwie śląskim. Przerośnie go jedynie Stadion Śląski. Oczywiście gdy będzie gotowy. „Największy” to zresztą przymiotnik, który często będzie się powtarzał przy opisywaniu Areny Zabrze. 5-poziomowa, wysoka na 30 metrów i posiadająca łączną powierzchnię 57 tys. m kw. konstrukcja jest największą kubaturowo inwestycją w historii miasta. Zgubić się jednak nie powinniście. Cały obiekt jest wyraźnie oznakowany, a podczas meczu informacjami służyć będą również stewardzi. Główne wejście znajduje się od strony ul. Damrota, na głównym placu (swoją drogą największym w mieście).

  50 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Zwiedziliśmy nowy stadion Górnika Zabrze przed otwarciem [ZDJĘCIA]

  Zwiedziliśmy nowy stadion Górnika Zabrze przed otwarciem [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama