Pijani kierowcy ciężarówek

  Pijani kierowcy ciężarówek

  MM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pijani kierowcy ciężarówek

  ©KMP w Zabrzu

  Zabrzańska drogówka zatrzymała nietrzeźwego bułgarskiego kierowcę, który prowadził ciężarówkę do przewozu towarów niebezpiecznych. Mężczyzna, chcąc unikną policyjnego aresztu, twierdził, że bardzo źle się czuje i musi zostać hospitalizowany. Po szpitalnych badaniach, stwierdzających dobry stan jego zdrowia, kierujący został zatrzymany przez mundurowych.
  Pijani kierowcy ciężarówek

  ©KMP w Zabrzu

  Jak informuje oficer prasowy zabrzańskiej policji, mundurowi z drogówki prowadząc kontrole zawsze zwracają uwagę na trzeźwość kierujących. Praktycznie codziennie ujawniane są osoby, które prowadziły samochód pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tylko w tym tygodniu mundurowi zatrzymali aż 6 kierujących, którzy jechali na „podwójnym gazie”. Nie inaczej było w przypadku pewnego bułgarskiego kierowcy.


  - Na ulicy Paderewskiego zatrzymany został 42-letni obywatel Bułgarii, który prowadził w stanie nietrzeźwości ciężarówkę przystosowaną do przewozu materiałów niebezpiecznych. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący volvo miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - informuje st.sierż. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

  Kiedy kierujący został poinformowany, że jest zatrzymany i zostanie osadzony w policyjnym areszcie, stwierdził, że bardzo źle się czuje i musi zostać hospitalizowany. Jak informuje st. sierż. Agnieszka Żyłka, policyjny patrol towarzyszył kierującemu podczas kilkugodzinnych badań w szpitalu. Lekarze ocenili stan badanego na dobry i wydali zaświadczenie o braku przeciwwskazań do aresztowania. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy kat. B, C i T, należące do pijanego kierowcy.

  - Za jazdę w stanie nietrzeźwości podejrzanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Polski pracodawca już rozwiązał z nim umowę o pracę - dodaje rzecznik prasowy.

  Przedstawiciel zabrzańskiej policji podkreśla, że to nie jest jedyny kierujący, który prowadził samochód ciężarowy pod wpływem alkoholu.

  - Dzięki informacji jednego z mieszkańców Zabrza, zatrzymany został kolejny nietrzeźwy kierujący ciężarówką. Anonimowy zagaszający poinformował, że w sklepie na ulicy Reymonta, robiąc zakupy, zauważył nietrzeźwego mężczyznę, który wsiadł do ciężarówki i odjechał. Zabrzańscy policjanci już na ulicy De Gaulle'a zatrzymali samochód do kontroli - dodaje st. sierż. Agnieszka Żyłka.

  W tym przypadku badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego. Kierujący miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. On również utracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

  W mijającym tygodniu jeszcze czterokrotnie policjanci zatrzymywali nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po narkotykach. Wszyscy przebadani mężczyźni kierowali pod wpływem marihuany. Do zatrzymania sprawców w wieku od 19 do 29 lat doszło podczas kontroli drogowych na ulicy Bytomskiej, Skłodowskiej, Korfantego i Tarnopolskiej. Wszyscy utracili już prawo jazdy kat. B. O ich dalszym losie zadecyduje zabrzański sąd.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama