Rozbudowa Platana: będą nowe sklepy i nowe marki

  Rozbudowa Platana: będą nowe sklepy i nowe marki

  AN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozbudowa Platana: będą nowe sklepy i nowe marki
  1/4
  przejdź do galerii

  ©mat.prasowe

  Nowoczesna przestrzeń kinowa, strefa fitness, bezpłatne i ogólnodostępne WiFi, dodatkowy parking, ekologiczne oświetlenie LED oraz nowe marki sklepów – to tylko niektóre udogodnienia, które sprawią, że zabrzańskie centrum handlowe Platan stanie się niebawem idealnym punktem zakupowym, miejscem spotkań i rozrywki. Pierwsze prace przygotowawcze do rozbudowy już ruszyły. Inwestor, firma Rockcastle, podpisał już umowę z generalnym wykonawcą – firmą CFE.
  Ponad 40 tys.m.kw. oraz 120 lokali handlowych i punktów usługowych znajdzie się w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu po jego rozbudowie i modernizacji. Galeria działająca od 2003 roku niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Klienci centrum doceniają dogodny dojazd, mnogość sklepów oraz obecność hipermarketu Auchan, jednak ich zapotrzebowanie na dostępność różnorodnych marek stale rośnie. Z tego względu firma Rockcastle, podjęła decyzję o rozbudowie obiektu.

  Drobne prace przygotowawczo-budowlane, które rozpoczęły się w maju tego roku, koncentrują się we wschodniej części centrum handlowego i prowadzone są w kierunku ul. Bytomskiej. Aktualnie trwa zdejmowanie powierzchni parkingu oraz wstawianie fundamentów pod nową część galerii. Wśród zakończonych już działań można wymienić generalny remont toalet, które wkrótce będą oddane do użytku, relokację sieci wodno-kanalizacyjnej, przygotowanie korytarzy ewakuacyjnych oraz wyznaczenie nowego, tymczasowego wejścia do centrum handlowego. Kolejny etap zmian obejmie rozdzielenie funkcjonującej przestrzeni Platana od tej przeznaczonej do modernizacji.

  Dodatkowo część galerii oraz klika budynków zewnętrznych ulegnie rozbiórce. Odnowione zostaną pasaże w centrum, Platan zostanie też wyposażony w instalacje nowych sieci cyfrowych, przyłącza sieci światłowodowej i szybkiego Internetu. Prace zaplanowano tak, żeby nie zakłócać codziennego funkcjonowania sklepów i by Klienci mogli w dalszym ciągu komfortowo dokonywać zakupów.

  Dobudowana część galerii handlowej będzie spójnie połączona z dotychczasową bryłą budynku, znajdzie się w niej również dodatkowe wejście dla Klientów. Parking zostanie powiększony o ponad 200 nowych miejsc parkingowych (w sumie 1400). Nowy Platan, poza zwiększeniem powierzchni handlowej, zyska ekologiczne oświetlenie LED, a Klienci dostęp do bezpłatnego WI-FI na terenie galerii. Właściciel centrum planuje również utworzenie nowoczesnej strefy wypoczynku oraz strefy „coworkingowej”, w której początkujący biznesmeni będą mogli rozpocząć swoje projekty i start-upy. Dzięki temu zabrzańskie centrum handlowe stanie się atrakcyjnym, nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem. Autorem kompleksowego projektu rozbudowy Platana jest uznana pracownia SUD Architekci.

  Teren, na którym prowadzimy rozbudowę, został już zamknięty i ogrodzony. Obecnie na działce odbywają się prace porządkowe oraz te związane z organizacją zaplecza budowy. Wierzymy, że dzięki wprowadzanym zmianom, nasza zabrzańska galeria zamieni się w pierwsze co do wielkości centrum handlowe w mieście. Zakończenie rozbudowy planujemy na jesień 2018 roku – komentuje p. Wojciech Godlewski, Senior Project Manager w Rockcastle Poland.

  Modernizacja CH Platan to także zmiany w strukturze najemców, które są wynikiem zmieniających się potrzeb i wzorów zachowań Klientów. Docelowo galeria powiększy się o 30 nowych sklepów. Po rozbudowie w galerii nie tylko pojawią się nowe marki, ale również powiększone zostaną istniejące salony, dając możliwość zaprezentowania większego spektrum produktów. Tak stanie się m.in. z salonem marki CCC, który zwiększy swoją powierzchnię i otworzy się w odmienionej aranżacji wnętrza. Również salony Sinsay, Super-Pharm, Vision Express przejdą wizualną metamorfozę. W nowej odsłonie funkcjonuje już salon Triumph.

  Zakończyliśmy już relokację najemców z tej części galerii, która w ramach modernizacji zostanie wygrodzona i połączona z dodatkowym budynkiem. Co ważne – przede wszystkim dla naszych Klientów – domykamy już kwestię komercjalizacji kilkudziesięciu nowych marek, które dołączą do grona najemców w CH Platan pod koniec przyszłego roku – podsumowuje Tomasz Górski, Retail Asset Manager w Rockcastle Poland.

  Zobacz galerię

  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący samochodem osobowym mężczyzna w kierunku granicy z Czechami zatrzymał się na pasie awaryjnym z powodu awarii samochodu. Niestety, gdy wysiadał z samochodu został potrącony przez ciężarówkę. Na miejscu lądował śmigłowiec niestety mężczyzny nie udało się uratować.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama