Zabrze: Pożar domu jednorodzinnego. Policjanci uratowali...

  Zabrze: Pożar domu jednorodzinnego. Policjanci uratowali mężczyznę

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj przed południem dyżurny z komisariatu II otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego na ulicy Myśliwskiej. Przybyli na miejsce policjanci zauważyli gęsty dym wydobywający się z okienka na piętrze domu. Nikt nie reagował i nie otwierał drzwi więc policjanci zdecydowali się na ich wyważenie. W domu panowało bardzo silne zadymienie. Mundurowi wyprowadzili z wnętrza zdezorientowanego 59-letniego niewidomego mężczyznę i udzielali mu pomocy aż do przyjazdu pogotowia.
  Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 11.00. Pierwsi na miejsce zgłoszenia pożaru domu jednorodzinnego w Zabrzu przy ulicy Myśliwskiej przybyli policjanci z komisariatu II. Funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który oświadczył, że dom jest w zabudowie bliźniaczej i w części, w której on zamieszkuje czuć silną woń spalenizny.

  Zgłaszający był pewien, że zadymienie nie pochodzi z jego mieszkania, a w drugiej części domu zamieszkuje samotnie starszy, niewidomy mężczyzna. Policjanci zauważyli, że z jednego z okien na piętrze domu wydobywa się gęsty dym. Nikt nie reagował na silne pukanie do drzwi. Policjanci zdecydowali się na ich wyważenie.

  Wewnątrz domu panowało bardzo silne zadymienie, które roznosiło się po domu. W jednym z pomieszczeń policjanci odnaleźli zdezorientowanego starszego mężczyznę, którego wyprowadzili do ogrodu i udzielali mu pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Na miejsce przybyła także straż pożarna. Na szczęście starszemu mężczyźnie nic się nie stało. Nie wymagał hospitalizacji.

  Okoliczności zdarzenia wyjaśnia straż pożarna. Wstępnie ustalono, że przyczyną zadymienia była nieszczelność przewodu kominowego z pieca centralnego ogrzewania domu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem