Zabrze świętuje 94. urodziny. Będą upominki dla 94-latków

  Zabrze świętuje 94. urodziny. Będą upominki dla 94-latków

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Barwna Parada zainauguruje tegoroczne Skarbnikowe Gody. Miasto przez dwa dni będzie w urodzinowym nastroju. Dla 94-latków będą upominki.
  Barwna Parada ulicami centrum miasta, piknik rodzinny, koncerty, a na finał - pokaz sztucznych ogni. To w pierwszym dniu świętowania urodzin miasta, w sobotę. Kolejnego dnia - w niedzielę - koncert galowy w DMiT, poprzedzony mszą świętą w intencji Zabrza i mieszkańców.

  W tym roku mijają 94 lata od momentu, gdy Zabrze otrzymało prawa miejskie. Właśnie w rocznicę tego wydarzenia będzie okazja bawić się i świętować.

  - Sobotnia Barwna Parada ruszy z placu Wolności o godz. 11. Poprowadzi ją legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Górniczą Orkiestrą Dętą „Makoszowy”, wykonującą tradycyjny repertuar - relacjonuje Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu. W paradzie przejdą ulicami dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli i szkół, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy. Zapowiedzieli także swój udział goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich Zabrza. - Tegoroczna parada upłynie pod hasłem: „Roztańczone miasto”. Liczymy na pomysłowość uczestników i ciekawe przebrania nawiązujące do tego hasła: barwne kreacje ocenią widzowie - mówi Gruszka. Piknik w parku przy ul. Dubiela rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do godz. 22. Na dużej scenie wystąpią młodzi, zdolni artyści, m.in. laureaci Zabrzańskiego Festiwalu Przedszkolaków „Igraszki” oraz Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. N. Kroczka.

  Dodatkowymi atrakcjami będą stoiska edukacyjno-kulturalne, dmuchane zamki i pokazy taneczne z udziałem popularnego tancerza - Stefano Terrazzino. Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska z zespołem, a urodzinowe święto zakończy pokaz sztucznych ogni. Wstęp wolny. Dzień później, 2 października, w Domu Muzyki i Tańca zaplanowano koncert galowy z okazji święta Zabrza.

  Poprzedzi go uroczysta msza św. w intencji Zabrza oraz 20. rocznicy patronatu św. Kamila nad Zabrzem. Odprawiona zostanie o godz. 12.15 w kościele św. Kamila. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Jan Kopiec.

  Jeśli urodziny, to i prezenty. Dla wszystkich 94-letnich mieszkańców Zabrza samorząd miasta i „Dziennik Zachodni” ufundują prezenty: słodkie upominki i prenumeratę „Dziennika Zachodniego”. O szczegółach ich przekazania - poinformujemy.

  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak fajrowac, to fajrowac!

   Francik Posypa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A w programie obchodow niy znot ech uroczystego zuozynia krancow i wionzanek kfiotkow na rondzie Lecha Kaczynskigo - mynczynnika smolenskigo - tworcy rozkwitu odwiecznie polckigo Hindenburga O/S -...rozwiń całość

   A w programie obchodow niy znot ech uroczystego zuozynia krancow i wionzanek kfiotkow na rondzie Lecha Kaczynskigo - mynczynnika smolenskigo - tworcy rozkwitu odwiecznie polckigo Hindenburga O/S - sorry Zabrza!zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   prawa miejskie to otrzymał Hindenburg a nie Zabrze

   Hans bleib do

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   nie kłamać jeżediewniku z Sosnowca

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama