Ważne
  Zabrze: Wysokie grzywny i zakazy stadionowe dla...

  Zabrze: Wysokie grzywny i zakazy stadionowe dla pseudokibiców

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pseudokibice Górnika Zabrze

  Pseudokibice Górnika Zabrze ©arc

  Ponad 90 zidentyfikowanych pseudokibiców, 1200 wylegitymowanych osób, 900 mandatów na łączną kwotę prawie 100 tys. złotych, to wyniki zabrzańskich policjantów biorących udział w zabezpieczeniu imprez na terenie Zabrza. Pseudokibice, którzy w związku z trwaniem imprez dopuścili się złamania prawa, zostali ukarani przez zabrzański sąd wysokimi grzywnami, ograniczeniami wolności i wieloletnimi zakazami stadionowymi.
  Pseudokibice Górnika Zabrze

  Pseudokibice Górnika Zabrze ©arc

  Policjanci zabrzańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej podsumowali wyniki swojej pracy w 2016 roku. W czasie ostatnich 12 miesięcy zabezpieczali nie tylko imprezy masowe w postaci meczów piłki nożnej, w których udział brał zespół Górnika Zabrze, ale również szereg imprez niemasowych o charakterze sportowym i kulturalno-rozrywkowym. W ciągu mijającego roku, zabrzańscy policjanci tylko w związku z odbywającymi się imprezami, wylegitymowali prawie 1200 osób. Na osoby, które dopuściły się różnego rodzaju wykroczeń nałożono ponad 900 mandatów karnych na łączną kwotę prawie 100 tys. złotych.

  Policjanci najczęściej karali za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, nieobyczajny wybryk, używanie w miejscu publicznych słów nieprzyzwoitych, zakłócanie porządku i spokoju publicznego, a także wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości.

  Ponadto policjanci zwalczający przestępczość stadionową zidentyfikowali 91 pseudokibiców, którzy dopuścili się licznych przestępstw i wykroczeń w trakcie trwania imprez masowych. Pseudokibice Górnika Zabrze odpowiedzą przed sądem m.in. za wtargnięcie na murawę boiska, czynny udziału w zbiegowisku, w trakcie którego wspólnie z innymi osobami dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby i mienie, udział w bójce, posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych, złamanie zakazu stadionowego, wulgarny doping, a także skandowanie treści zakłócających porządek publiczny. Wielu wśród zidentyfikowanych pseudokibiców zostało już ukaranych przez zabrzański sąd, który orzekł nie tylko wysokie grzywny, ale również ograniczenie wolności i wieloletnie zakazy stadionowe. Kolejni czekają na termin sądowej rozprawy.

  To jednak nie koniec działań policji. Ciągle analizowany jest materiał filmowy zebrany w 2016 roku i identyfikują kolejne osoby, które dopuściły się złamania obowiązujących przepisów. A już jutro wspólnie z kolegami śląskiego garnizonu, będą dbać o bezpieczeństwo nie tylko w Zabrzu, ale również w Katowicach, gdzie odbędzie się główna na Śląsku impreza sylwestrowa.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo policja!

   Esiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   100 tys. złotych za przeklinanie, sikanie, picie piwa w krzakach i chodzenie w grupie na mecz. Od razu czuję się bezpieczniej:) P.S. Gdzie w roku 2016 czy 2015 miało miejsce wtargnięcie na murawę?...rozwiń całość

   100 tys. złotych za przeklinanie, sikanie, picie piwa w krzakach i chodzenie w grupie na mecz. Od razu czuję się bezpieczniej:) P.S. Gdzie w roku 2016 czy 2015 miało miejsce wtargnięcie na murawę? Chyba że wliczamy w to piłkarzy?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama