Ważne
  Zabrze: Zakład karny wybuduje halę, będa tam pracować...

  Zabrze: Zakład karny wybuduje halę, będa tam pracować więźniowie

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Co najmniej 43 osadzonych w zabrzańskim Zakładzie Karnym, znajdzie zatrudnienie w hali produkcyjnej budowanej blisko zakładu. Hala powstanie w ramach programu „praca dla więźniów”, realizowanego przez resort sprawiedliwości. Jednym z założeń tego programu jest zbudowanie w latach 2016-2023, 40 hal przemysłowych zlokalizowanych przy zakładach karnych i aresztach śledczych, w których pracować będą więźniowie. Jedną z jednostek, która stanęła przed wyzwaniem budowy hali jest Zakład Karny w Zabrzu.
  Co najmniej 43 osadzonych w zabrzańskim Zakładzie Karnym, znajdzie zatrudnienie w hali produkcyjnej

  Co najmniej 43 osadzonych w zabrzańskim Zakładzie Karnym, znajdzie zatrudnienie w hali produkcyjnej ©mat. pras.

  - Udało się nam wygospodarować na terenie jednostki miejsce pod budowę obiektu. W planach mamy budowę nowoczesnej hali o powierzchni 750 m. kw. i wymiarach 25 na 30 metrów - informuje mł. chor. Adam Górny, rzecznik ZK w Zabrzu. Zapewnienie pracy osobom odbywającym karę pozbawienia wolności jest akceptowane i niezwykle pożądane społecznie. - Poza tym, że jest bardzo istotnym elementem procesu resocjalizacji, również pozwala pozyskać finanse stanowiące źródło pokrycia dla kar pieniężnych np.: alimentów lub grzywien, obowiązku naprawienia szkody wobec osoby pokrzywdzonej, oraz wspieranie własnych rodzin - dodaje Adam Górny.

  Skierowanie ludzi do pracy wymaga jednak w pierwszej kolejności nawiązania współpracy z przedsiębiorcą, który chciałby wykorzystać możliwości jakie będzie niosła za sobą dzierżawa obiektu.

  Administracja zakładu współpracuje obecnie z kilkunastoma prywatnymi przedsiębiorcami zatrudniającymi osoby pozbawione wolności. Ponadto skazani kierowani są również do pracy na rzecz samorządu terytorialnego oraz organizacji pożytku publicznego - informuje ppor. Łukasz Piechota, inspektor ds. zatrudnienia w zabrzańskim zakładzie. Zaznacza jednak, że jednostka w dalszym ciągu szuka do współpracy przedsiębiorców, którzy będą w stanie warunki zabudowy hali do swoich oczekiwań i jednocześnie zatrudnić osoby pozbawione wolności.

  - Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w ramach programu przedsiębiorca może starać się o zwrot 35 proc. kosztów związanych z wynagrodzeniem osadzonych - zachęca Łukasz Piechota.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama