DziennikZachodni.pl - wiadomości Śląsk, wiadomości ze Śląska

Skarbnikowe Gody 2016 w Zabrzu: Barwna Parada ze słonecznikami przeszła ulicami ZDJĘCIA

Barwna Parada przeszła ulicami miasta na uroczyste otwarcie Skarbnikowych Godów. Skarbnikowe Gody to impreza z bogatą, wieloletnią tradycją, organizowana

Arkadiusz Gola

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

Barwna Parada otwarła Skarbnikowe Gody w Zabrzu

Barwna Parada przeszła ulicami miasta na uroczyste otwarcie Skarbnikowych Godów. Skarbnikowe Gody to impreza z bogatą, wieloletnią tradycją, organizowana cyklicznie w ramach obchodów Święta Miasta. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. W tym roku Skarbnikowe Gody odbywają się 1 października.

Imprezę zainaugurowała Barwna Parada, która wyruszyła z pl. Wolności o godz. 11.00. Poprowadził ją legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Górniczą Orkiestrą Dętą „Makoszowy”, wykonującą tradycyjny repertuar. W paradzie wzięli też udział goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli oraz szkół, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy.

Jak co roku podczas imprezy nie zabraknie konkursów z nagrodami, w tym na najpiękniejsze przebranie. Tegoroczna parada upłynie pod hasłem: „Roztańczone miasto”. Zmagania uczestników i ich barwne kreacje ocenią widzowie.

Polecamy