Przy ul. Zagórskiej w Będzinie powstał nowy magazyn...

  Przy ul. Zagórskiej w Będzinie powstał nowy magazyn logistyczny

  Sauer, PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przy ul. Zagórskiej w Będzinie powstał nowy magazyn logistyczny
  Tereny inwestycyjne w Zagłębiu przeżywają prawdziwe oblężenie. W Będzinie przy ul. Zagórskiej DTW Logistics uruchamia nowy magazyn. Powierzchnia obiektu wynosi obecnie 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, a docelowo może zostać powiększona nawet do kilkunastu tysięcy.
  Przy ul. Zagórskiej w Będzinie powstał nowy magazyn logistyczny
  Nowoczesny magazyn przygotowany jest do krótko- i długoterminowego składowania towarów, a jego wewnętrzna infrastruktura stwarza możliwości obsługi zarówno towarów na paletach jak i niestandardowych. Magazyn w Będzinie jest drugim centrum logistycznym DTW Logistics. Pierwsze, o powierzchni 11,5 tys. mkw., znajduje się w Błoniu, gdzie firma świadczy usługi w zakresie logistyki kontraktowej.

  - Wcześniej na Śląsku korzystaliśmy z zewnętrznego magazynu.
  Decyzja o uruchomieniu własnej lokalizacji wynika z dynamicznego rozwoju firmy. W Będzinie obsługujemy klientów z branży e-commerce i liczymy na to, że kolejny nowoczesny magazyn umocni pozycję DTW Logistics na rynku usług logistycznych dla tego sektora handlu. Możemy też lepiej optymalizować koszty transportów na południe Europy, w ramach rozwijającej się linii drobnicowej do Włoch. Uruchomienie nowego magazynu w Będzinie, to kolejny milowy krok w rozwoju w naszej firmy - tłumaczy Marcin Dudek, key account manager, członek zarządu DTW Logistics.

  Z kolei w Czeladzi została podpisana umowa na budowę centrum logistycznego. - Łączna wartość sprzedanego przez nasze miasto terenu wyniosła ponad 5,6 mln zł. W sumie na 16 hektarach miasta i prywatnego właściciela powstanie pięć hal o powierzchni ponad 70 tys. m kw., w których ulokowane będą magazyny i lekka produkcja - mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. Jednym z najemców będzie firma Makro Cash and Carry Polska.

  Z kolei w Dąbrowie Górniczej na ukończeniu są dwie duże inwestycje, dzięki którym w mieście przybędzie kilkaset nowych miejsc pracy. Pierwsza to budowa na terenie spółki Ficomirrors Polska, przy ul. Koksowniczej 30, hali produkcyjno-magazynowej. Druga to budowa od podstaw na terenach w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tucznawie nowoczesnej fabryki. Inwestorem jest znana na całym świecie japońska korporacja NGK, będąca światowym liderem w produkcji materiałów technologicznych, a w Polsce specjalizująca się w produkcji ceramicznych filtrów oczyszczających DPF do silników Diesla.

  Firma Ficomirrors obecna jest w Dąbrowie od 2006 r., kiedy to powstał jej zakład. Produkuje lusterka zewnętrzne, zbiorniki spryskiwaczy, dźwignie skrzyni biegów. Produkty te trafiają do prawie wszystkich producentów samochodowych, zlokalizowanych na całym świecie. Do największych odbiorców należą: Ford, grupa VW (VW, Skoda, Audi), BMW, Fiat, GM, PSA.

  - Harmonogram przygotowanych prac zakładał ukończenie budowy około lutego 2017 roku, natomiast dzięki sprzyjającej pogodzie i zaangażowaniu generalnego wykonawcy, prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku - mówi Magdalena Kochanek, asystentka dyrektora Ficomirrors Polska Sp. z o.o. Ma tutaj powstać m.in. mała odlewnia aluminium, produkujących elementy konstrukcyjne lusterek zewnętrznych.  *Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA
  *Bestie z Rybnika. Takie okazy łowią wędkarze na zalewie w Rybniku ZDJĘCIA
  *Superksiężyc 2016: Te zdjęcia są fantastyczne! ZOBACZ
  *Aktor Jerzy Cnota ZDJĘCIA Z PRYWATNEGO ARCHIWUM
  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY

  Zobacz koniecznie Superksiężyc 2016

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama