W Będzinie park wodny, a w Sosnowcu nowy ogród

  W Będzinie park wodny, a w Sosnowcu nowy ogród

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wodny plac zabaw na osiedlu Warpie jest już gotowy. Plac powstał tuż przy strefie aktywności rodzinnej i innych atrakcjach
  1/3
  przejdź do galerii

  Wodny plac zabaw na osiedlu Warpie jest już gotowy. Plac powstał tuż przy strefie aktywności rodzinnej i innych atrakcjach ©mat, um sosnowiec

  960 tysięcy złotych zainwestował Będzin w wodny plac zabaw. Młodzi mieszkańcy będą się mogli tutaj chłodzić już w najbliższy weekend.
  Na tak dobre informacje mieszkańcy Zagłębia czekali od kilku miesięcy. W ten weekend po raz pierwszy dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji w parku wodnym, jaki powstał na osiedlu Warpie w Będzinie. Biorąc pod uwagę, że takie miejsce stało się hitem w Tychach, są spore szanse, że podobnie będzie i tutaj. W Sosnowcu do końca tego roku gotowy ma być natomiast funkcjonalny i nowoczesny ogród jordanowski.


  - W zasadzie wszystko jest na terenie parku wodnego gotowe - mówi jeden z pracowników wykonawcy inwestycji, firmy Gutowski z Leszna. - Proszę zobaczyć, tutaj są takie dwa różowe grzybki, z nich cały czas będzie się lała woda. Nieco dalej z prawej strony będą dwa tunele wodne. Jeden w całości będzie zrobiony z wody, a drugi już stoi - dodaje, wskazując kolorowe łuki. Nawierzchnia wodnego placu zabaw jest bezpieczna i nowoczesna. Tuż przy placu zabaw powstały drewniane przebieralnie, toaleta i zewnętrzne prysznice. Cały teren został ogrodzony i objęty monitoringiem.

  - Jeżeli procedury administracyjne zakończą się 15 lipca, to już w ten weekend Wodny Plac Zabaw zostanie udostępniony dla mieszkańców Będzina - mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

  - Oficjalne otwarcie planowane jest na sobotę 30 lipca o godzinie 12:00 w Parku Warpie. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i najmłodsi będą mogli w pełni korzystać z atrakcji parku wodnego - dodaje.

  Inwestycja kosztowała miasto 960 tysięcy złotych. Na tym nie koniec atrakcji. Czeladź także inwestuje, tym razem w korty tenisowe. Korty tenisowe powstaną na stadionie MOSiR na Piaskach, gdzie główną siedzibę ma Górnik Piaski. Już zerwano starą asfaltową nawierzchnię. Korty będą miały nowoczesną sztuczną nawierzchnię trawiastą Oprócz kortów za trzy miesiące, stadion wzbogaci się także o ściankę do treningu tenisa oraz boiska do plażowej siatkówki i do piłki ręcznej. Powstanie także nowa brama wjazdowa i ogrodzenie stadionu od strony ulicy Mickiewicza, a kibice tenisa będą mogli zasiąść na niewielkiej nowoczesnej trybunie.

  Nowe miejsce rekreacyjne przybędzie także niebawem w Sosnowcu. Dzisiaj o godzinie 10 przedstawiciele władz Sosnowca i girmy Krisbud z Trzebini podpiszą umowę w sprawie budowy ogrodu jordanowskiego w Parku Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Będzie to drugie takie miejsce w mieście (pierwszy ogród znajduje się w Parku Sieleckim), ale ten ogród ma być największy w województwie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama