Aluron Virtu Warta Zawiercie - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0...

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 ZDJĘCIA

Paulina Musialska

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0
    1/21

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 ©PM

Siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie zrehabilitowali się za porażkę w Radomiu. Zawiercianie pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz, 3:0.
    Środowe spotkanie było wyjątkowo ważne dla Aluron Virtu Warty Zawiercie. Wygrana z Łuczniczką Bydgoszcz pozwalała zachować szanse na szybkie wydostanie się ze strefy barażowej.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Chociaż udało im się wypracować trzy punkty przewagi (10:7), to szybko pozwolili rywalom na doprowadzenie do wyrównania. Jurajscy Rycerze „wiatr w żagle” nabrali dopiero w końcówce seta.
    Łuczniczka nie mogła zatrzymać ich ataków i zaczęła tracić kolejne punkty. Set zakończył się wygraną gospodarzy, 25:22. Na drugiego seta gospodarze wyszli bardzo zmotywowani. Na środku nie do zatrzymania zaczął być David Smith. Gospodarze świetnie spisywali się w asekuracji, a problemy rywalom swoją zagrywką sprawiał Łukasz Kaczorowski. Nic dziwnego, że przewaga w końcu osiągnęła pięć „oczek”. Zaliczka okazała się wystarczająca do wygrania drugiego seta (25:20).

Wydawało się, że trzeci set będzie tylko formalnością. Łuczniczka postanowiła jednak nie poddawać się bez walki. Jej siatkarze walczyli ok każdą piłkę. Na wyróżnienie zasługiwał Adam Kowalski, który dwoił się i troił w obronie. Ataki Bartosza Filipiaka i Metodi Ananieva pozwoliły jej wyjść na prowadzenie (15:11). Reakcja Emanuele Zaniniego była błyskawiczna. Trener gospodarzy poprosił o przerwę, która wytrąciła z rytmu przeciwników.

Zobacz galerię

Aluron Virtu doprowadził do wyrównania, ponieważ zawodnicy Łuczniczki kilkukrotnie pomylili się w ataku. Zawiercianie nie pozwolili, aby zwycięstwo wymknęło im się z rąk. Wyszli na prowadzenie, a gra ich rywali stała się bardzo nerwowa. Chociaż Łuczniczka miała szanse wyrównanie, to banalny błąd popełnił Wojciech Jurkiewicz. Środkowy zaatakował w taśmę, a jego błąd sprawił, że zawiercianie mieli piłkę meczową. Aluron Virtu wykorzystał szansę i pokonał rywali do 23.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)