McDonald's w Zawierciu? Trzeba jeszcze poczekać

  McDonald's w Zawierciu? Trzeba jeszcze poczekać

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Musialska

  Dziennik Zachodni

  McDonald's w Zawierciu? Trzeba jeszcze poczekać
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Mat. prasowe

  Miłośnicy fast foodów z Zawiercia już zacierają ręce. W 2017 roku ruszy pierwsza w powiecie restauracja McDonald's.
  Powstanie restauracji McDonald’s jest chyba jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Zawierciu. Dotychczas wiązane było z budową galerii handlowej, ale sytuacja ta uległa zmianie. Galerii póki co nie będzie, ale McDonald’s już tak. Z informacji tej cieszą się przede wszystkim mieszkańcy.

  - Wydaje mi się, że to dobra wiadomość, że w Zawierciu powstanie McDonald’s. Ma to jednak swoje plusy i minusy.
  Dotychczas każdy, kto chciał zjeść coś w tej restauracji musiał jechać do Olkusza, Czeladzi albo Dąbrowy Górniczej. A wiadomo - to również wiąże się z dodatkowymi kosztami - mówi Damian Latko, mieszkaniec Zawiercia. - Niestety minusem jest, że to może zwiększyć otyłość wśród zawierciańskich dzieci. Rodzice zabierają je do takich restauracji, a to jedzenie niekoniecznie jest zdrowe. Plusem jest natomiast fakt, że w Zawierciu będą zatrzymywać się „przyjezdni”, którzy będą chcieli szybko coś zjeść. Moim zdaniem taka inwestycja ma jak najbardziej sens, ponieważ w pewien sposób rozwinie Zawiercie- dodaje Damian Latko.

  Informację o planach związanych z powstaniem McDonald’s w Zawierciu potwierdził nam już Urząd Miejski.

  - W tej sprawie odbyły się już dwa spotkania w Urzędzie Miasta. Przedstawiciele restauracji są zainteresowani budową McDonaldsa w Zawierciu, jednak wejście tej sieci do naszego miasta inwestorzy warunkują budową drogi i ronda przy drodze krajowej nr 78 - mówi Łukasz Czop, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

  Restauracja ma powstać przy ulicy Wojska Polskiego. Prawdopodobnie w rejonie planowanej drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej, która ma zostać wybudowana do końca 2016 roku. Wydaje się, że budowa McDonald’s w Zawierciu nie jest zagrożona, ponieważ w poniedziałek ruszyły prace związane z budową ulicy Inwestycyjnej. Wykonawcą drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej Strefa „A” jest konsorcjum dwóch firm: OLS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa (lider) oraz Bitum Sp. z o.o. (partner).

  - Na realizację inwestycji miasto pozyskało około 1,8 miliona złotych. Wszystko to w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019”. Budowa drogi znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej opublikowanej przez Urząd Wojewódzki w Katowicach - zaznacza Łukasz Czop.

  Kiedy będziemy mogli zacząć korzystać z McDonald’s? Na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Mowa jest bowiem dopiero o 2017 roku.

  - Jeżeli nie zajdą jakieś zmiany, to restauracja może zacznie funkcjonować pod koniec przyszłego roku - dodaje Łukasz Czop.


  *Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miasto

   Minionek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Miasto bez McDonalda to nie miasto to wieś :P Pozdrawiam z Katowic my mamy aż 5 MC To już Sosnowiec ma 3... w tym jeden budowany a Zawiercie ? 0 haha :D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żenada

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Najbardziej wyczekiwana ? Przez kogo ?
   Chyba przez gimbusów ...

   Chciałbym się także dowiedzieć od p. Damiana, w jaki sposób przyjezdni, którzy zatrzymają się w MC, przyczynią się do rozwoju...rozwiń całość

   Najbardziej wyczekiwana ? Przez kogo ?
   Chyba przez gimbusów ...

   Chciałbym się także dowiedzieć od p. Damiana, w jaki sposób przyjezdni, którzy zatrzymają się w MC, przyczynią się do rozwoju miasta ?
   Może jak będą wywalać swoje śmieci w naszym rejonie to zmaleje bezrobocie, bo trzeba będzie zatrudnić kogoś do sprzątania.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Inwestycja dla obcego kapitału.

   Adam z Zawiercia. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nie wiem czym się kierują rajcy naszego miasta ale wiem jedno muszą pokazać że coś się dzieje za ich kandydatury, a czy to dobre czy złe to już mało ważne.! Kto odpowiada za prace wykonywane przez...rozwiń całość

   Nie wiem czym się kierują rajcy naszego miasta ale wiem jedno muszą pokazać że coś się dzieje za ich kandydatury, a czy to dobre czy złe to już mało ważne.! Kto odpowiada za prace wykonywane przez firmy na rzecz miasta ,kiedy nie ma nawet stu metrów (100) drogi pobudowanej w ostatnim czasie
   by była wykonana prawidłowo. Ciągle tylko dziura na dziurze i łata na łacie , nie można spokojnie przejść chodnikiem czy przejechać rowerem by nie być opryskanym wodą z kałuży a których jest więcej jak samych "łat" Co do pomysłu budowy MC.Donald'c to zależy kto ma to finansować i co na to mieszkańcy.? Ile osób znajdzie zatrudnienie i na jakich warunkach.! Nie sztuka pokryć jezdnię dywanikiem asfaltowym który po roku lub dwu będzie jedna wielką dziurą. Dziwnym jest ze nikogo z tego gremium nie interesują mieszkańcy i ich uwagi czy pretensje d/władzy.! Nowa władza nowe projekty i założenia a to co stare do kosza. To gdzie jest ta wasza logika zagospodarowania czym jest mieszkaniec? Tanią siła roboczą bez głosu.! W/g waszych poprzedników było i podobno jest forma zwracania się do władzy na piśmie ale i to nie zdaje egzaminu i jest w zapomnieniu bo nowych radnych to nie interesuje . natomiast ja jako mieszkaniec nie mam zamiaru tracić swego czasu by pisać kolejne odwołania w sensie podania by coś wykonała władza dla dobra i bezpieczeństwa obywatela.! Wszystko jest ważniejsze jak CZŁOWIEK w tym kraju i w naszym mieście. Wciąż podejmowane są inwestycje które przynoszą dochód co niektórym Radnym-Bezradnym. A wszelkie skargi i uwagi to do pana Boga. Moje podanie odnośnie niekompetencji w EKOLOGI leży gdzieś tam w archiwum /od 2008 roku/ o ile nie zaliczyło już kosza. Nie dość że ulica jest same łaty ,brak chodników ,to jeszcze część z nich jest powysadzana przez rosnące drzewa w chodnikach ale co ważniejsze TO ONE ŻYJĄ WIĘC NIE PODLEGAJĄ KASACJI Całkiem na wspak jak to mówią zapisy Unijne.! No nie dziwota bo na remont ulicy WESOŁY ŚWIAT czekano ponad 30 lat to my musimy jeszcze poczekać.! I napisać jeszcze ze sto podań tu nie ma zysku dla urzędu więc nie powinno się podnosić głosu na władzę . Wycince podlegają jedynie drzewa ocechowane do likwidacji a za samowolkę wysoka kara. drzewo morze wrosnąć w budynek ale ono żyje .Wiem ze bardzo trudno to udowodnić ze za pieniądze "ksiądz się modli " ale kto ma na to i drzewa nie ma.
   W moim przypadku architekt podniósł jezdnie o 0,60 M zatapiając korzenie drzewa mało tego to prawie samochód tłucznia przysypano ziemią i ja mam to pielęgnować .? Drzewo nie dość ze wrasta w fundament to jeszcze niszczy elewacje i rozwija swoje konary ponad dach budynku. Czy to można nazwać gospodarka przestrzenną naszych włodarzy bardzo wątpliwe. Jako mieszkaniec od urodzenia tegoż miast dziękuję za taką troskę społeczną.!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   inwestycja

   Alfred (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   "jest chyba jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Zawierciu" - nie róbcie z ludzi przygłupów.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama