W Senioriadzie wzięło udział prawie 900 osób ZDJĘCIA

  W Senioriadzie wzięło udział prawie 900 osób ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Musialska

  Dziennik Zachodni

  W Senioriadzie wzięło udział prawie 900 osób ZDJĘCIA
  1/166
  przejdź do galerii

  ©MOK Łazy

  Senioriada to z pewnością jedna z największych imprez sportowych zarówno w powiecie zawierciańskim, jak i w całym województwie. Wzięło w niej udział 879 zawodników. Uczestników było jednak więcej, ponieważ w Łazach pojawili się również kibice.
  W sobotę, 27 maja, nad zalewem Mitręga w Łazach ponownie wyrosła wioska olimpijska. Wszystko za sprawą Olimpiady Sportowej Seniorów "Trzeci Wiek na Start", która zorganizowana została po raz dziewiąty. Podczas tegorocznej Senioriady w Łazach pobito kolejny rekord. Wzięło w niej udział 60 Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz organizacji senioralnych. Do Łaz przyjechali seniorzy nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy i Austrii.


  - Na Senioriadzie w Łazach jestem już chyba siódmy raz. Impreza jest bardzo dobrze przygotowana. Z roku na rok wprowadzane są niewielkie zmiany, aby wszystko było jeszcze lepiej zorganizowane. Można więc powiedzieć,że wyciągane są wnioski z organizacji poprzednich edycji - mówi Zofia Borecka z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Częstochowie. - Takie wydarzenia jak Senioriada są bardzo potrzebne. Dają nam możliwość sprawdzenia się, czy jeszcze dajemy radę w takiej rywalizacji. Możemy dorównać młodym. Bo podejrzewam, że nie jeden młody nie dałby rady kondycyjnie w takiej rywalizacji. Senioriada daje też możliwość kontaktu z seniorami z innych miast. Można powiedzieć, że nawet z seniorami z całej Europy, bo z roku na rok stawka rozrasta się - dodaje Zofia Borecka.

  Podobnego zdania są pozostali uczestnicy tegorocznej Senioriady w Łazach.

  - Dla mnie Olimpiada Sportowa Seniorów to taka mobilizacja do aktywności fizycznej. Ruch pomaga zwalczyć pewne choroby. Do tego jest to świetne urozmaicenie życia emeryta. Wszyscy w rodzinie wiedzieli, że będę startować w Łazach 27 maja. Cała rodzina trzyma kciuki - Ryszard Kasprzak z UTW w Częstochowie.

  W tym roku seniorzy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach: pływaniu, kajakarstwie, lekkoatletyce, strzelectwie, łucznictwie, brydżu, szachach, boulach oraz kolarstwie przełajowym. Impreza rozrosła się do tego stopnia, że po raz pierwszy w historii kolarstwo przełajowe odbywało się na terenie ośrodka rekreacyjnego Krępa w Ogrodzieńcu. W jaki sposób seniorzy przygotowują się do zawodów?

  - Senioriada jest bardzo dobrze zorganizowana. Jestem tutaj już czwarty raz. Jak przygotowuję się do zawodów? W zimie biegam na nartach, więc to jest ze sobą połączone. Do tego biegam w różnych zawodach. Bieganie rozpoczęłam właśnie cztery lata temu. Koleżanka zmotywowała mnie do takiej aktywności fizycznej. Tydzień temu przebiegłam w Makowie dystans 10 kilometrów - mówi Maria Zachara z Rabki Zdrój.

  Warto dodać, że na lekkoatletykę składają się dwie konkurencje: bieganie oraz pchnięcie kulą. W przypadku biegów wprowadzony został podział na kategorie wiekowe.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama