Zawiercie: Po koncertach boisko dalej tętni życiem

  Zawiercie: Po koncertach boisko dalej tętni życiem

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Musialska

  Dziennik Zachodni

  Zawiercie: Po koncertach boisko dalej tętni życiem
  1/6
  przejdź do galerii
  Mieszkańcy jednego z zawierciańskich osiedli mają dość imprez plenerowych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Powód? Regularnie zakłócana jest cisza nocna.
  Lato to niewątpliwie okres, w którym zwiększa się ilość imprez plenerowych organizowanych przez Urząd Miasta oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Większość zawiercian chętnie korzysta z tych atrakcji. Dla mieszkańców bloków znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie terenu OSiR mogą być one bardzo uciążliwe.

  - Miasto rozwija się, a wraz z nim katalog imprez mających swoją główną lokalizację na boisku OSiR Zawiercie.
  Sąsiaduje ono bezpośrednio z blokami mieszkalnymi. Proszę o informację, czy w Zawierciu prezydent zniósł cieszę nocną? Rozkładanie sceny rozpoczyna się o 4 rano, aby impreza rozpoczęła się dziesięć godzin później. Wydarzenie kończy się o 20, a demontaż sceny trwa do 2 w nocy. Jak nietrudno się domyślić, nie odbywa się to bezszelestnie - czytamy w liście od Czytelnika. - Całą noc słychać huk młotków i rzucanej konstrukcji. W tym czasie włączone jest ostre oświetlenie z lamp stadionowych. Czy na tym polega dobre sąsiedztwo? To już nie incydentalne zdarzenia, a regularna praktyka - dodaje Czytelnik.

  Dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu zapewnia, że stara się minimalizować uciążliwości dla mieszkańców.

  Podkreśla również, że wszystkie imprezy kończą się przed rozpoczęciem ciszy nocnej. Przypomnijmy, że w taki sposób odbywały się m.in. tegoroczne Dni Zawiercia. Poparzeni Kawą Trzy z powodu obowiązującej ciszy nocnej nie mogli wykonać bisu.

  Imprezy nie zakończyła nawet zabawa z DJ-em.

  - Jeżeli chodzi o organizację imprez na betonowym boisku na terenie OSiR Zawiercie, to jest ich niewiele. W tym roku były to raptem dwie imprezy: Ś wiatowe Dni Młodzieży oraz Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Imprezy zawsze kończą się przed godziną 22. Imprezy nie odbywają się nigdy w nocy - mówi Jacek Latko, dyrektor OSiR. - Jeśli chodzi o koncerty na muszli koncertowej, to działamy w bardzo podobny sposób. To przestrzeń miejska i stosujemy się do przepisów obowiązujących na terenie całego kraju. To są imprezy plenerowe. Koncerty jednak są organizowane w słusznej sprawie. Chociażby tak jak niedzielny koncert „Przemoc=NIEmoc” - dodaje Jacek Latko.

  Na problemy związane z rozkładaniem i demontażem sceny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu nie może nic poradzić.

  - Faktycznie, tutaj mieszkańcy mogą skarżyć się na hałas. Jest to jednak od nas niezależne. Scena jest wypożyczana z firmy zewnętrznej, która zajmuje się jej montażem. W sezonie firmy te mają ogromną ilość imprez. W nocy demontują scenę, ponieważ rano musi ona być rozłożona w innym mieście - mówi Jacek Latko. - Rozmawialiśmy już z nimi na ten temat, ale niestety bezskutecznie. Gdyby to zależało od OSiR, to prace wykonywane byłby w innych godzinach. Dlatego apeluję do mieszkańców o wyrozumiałość - dodaje Jacek Latko.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hałas na osiedlu

   mieszkanka Centrum (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   już wolałabym imprezy raz w tygodniu niż stałą zajezdnię autobusową na Osiedlu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hałas na osiedlu

   mieszkanka Osiedla Centrum (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a na Osiedlu Centrum w Zawierciu miasto założyło zajezdnię autobusów komunikacji miejskiej. Jeżdżą całą dobę wąską uliczką osiedlową tuż pod oknami mieszkań w blokach i wieżowcach ulic Dmowskiego i...rozwiń całość

   a na Osiedlu Centrum w Zawierciu miasto założyło zajezdnię autobusów komunikacji miejskiej. Jeżdżą całą dobę wąską uliczką osiedlową tuż pod oknami mieszkań w blokach i wieżowcach ulic Dmowskiego i Wschodniej. Hałas silników jest uciążliwy (zwłaszcza w nocy i o wczesnych godzinach rannych, nie da się spać przy otwartym oknie, o spalinach nie wspominając). Prezydent mimo podań pisanych od roku też się niczym nie przejmuje. Niech się mieszkańcy Osiedla Centrum męczą. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama