Karatecy z Żor rozpoczęli sezon z 6 medalami

  Karatecy z Żor rozpoczęli sezon z 6 medalami

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Karatecy z Żor rozpoczęli sezon z 6 medalami
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Materiały Klubu Shogun Żory

  Żorscy karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory pomyślnie rozpoczęli sezon, z pierwszego startu przywieźli srebro i pięć brązów. Z początkiem października odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin, na którym nie mogło zabraknąć .
  W turnieju uczestniczyło 251 zawodników z 36 klubów z Polski oraz zawodnicy z Rosji, Czech i Irlandii. W turnieju wystartowała 6 osobowa reprezentacja żorskiego klubu, kierowana przez sensei Dariusza Kudyka ( 2 dan) zdobywając w sumie 6 medali. Krążki wywalczyli Mateusz Gaś (brąz w kat. kumite +75 kg), Jakub Solak (srebro w kat. kumite +65 kg), Bartosz Sułowicz (brąz w kat.-65 kg), Miłosz Myszkowski (brąz w kat.
  kumite -55 kg) oraz Szymon Kieczka (brąz w kat. kumite -55 kg oraz brąz w kat. kata młodzicy). Klub reprezentował jeszcze Tobiasz Kocik kategorii kata chłopcy 8-9 lat. Sensei Dariusz Kudyk pełnił także rolę jednego z sędziów turnieju.

  - Udany pierwszy start żorskich karateków w tym sezonie oraz sukcesy na turniejach w pierwszej połowie roku zaowocowały zaproszeniem przez Polski Związek Karate 4 zawodników na zgrupowanie Kadry Narodowej oraz do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie w Holandii - informuje Tomasz Górecki, instruktor klubu Szogun Żory. Dwoje młodych żorzan zakwalifikowało się również na Mistrzostwa Świata do lat 17, które odbędą się w grudniu br. w Warnie w Bułgarii.

  Trzymamy za nich kciuki. Wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z karate kyokushin, sensei Dariusz Kudyk zaprasza na zajęcia odbywające się we wtorki, środy i czwartki w ZSBI (budowlanka) przy ul. Rybnickiej 5. Zajęcia współfinansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub”. W ramach klubu Szogun działa 6 sekcji. Najmłodsze dzieci mogą brać udział w zajęciach “karate kids” (początkujący) od 5 roku życia i “karate kids” od 7. roku życia.

  Na zajęcia sekcji “karate kyokushin” mogą uczęszczać dzieci, które ukończyły 10 lat, młodzież i dorośli. Są także sekcje MMA, IAIDO oraz sekcja “karate kyokushin” dla zawodników. Warto dodać, że rozpocząć przygodę z karate można w każdym wieku. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. tel.697567259.

  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama