Ważne
  Policjantka z Żor uratowała rannego chronionego ptaka...

  Policjantka z Żor uratowała rannego chronionego ptaka ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjantka z Żor uratowała rannego ptaka
  1/4
  przejdź do galerii

  Policjantka z Żor uratowała rannego ptaka ©KMP Żory

  Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Żorach, asp. szt. Kamila Siedlarz, uratowała rannego ptaka, który objęty jest ścisłą ochroną gatunkową. Kokoszka wodna miała złamaną nogę, gdyby nie szybka reakcja mundurowej, ptak mógłby nie przeżyć.
  Asp. szt. Kamila Siedlarz z żorskiej komendy policji znalazła rannego ptaka! Natknęła się na kokoszkę wodną podczas popołudniowego, rodzinnego spaceru. To ptak objęty ścisłą ochroną gatunkową.

  - Przedstawiciel gatunku Gallinula chloropus leżał w trawie i na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że okaz jest bardzo słaby, a przy bliższym kontakcie okazało się, że ma złamaną nogę. Wszystko wskazywało na to, że ptak uległ wypadkowi i jeśli nie otrzyma pomocy z pewnością nie przeżyje - mówi asp. szt. Kamila Siedlarz.

  Policjantka natychmiast skontaktowała się z Leśnym Pogotowiem w Mikołowie, gdzie później przetransportowała osobiście ranną kokoszkę wodną. Wcześniej zabrała ją w bezpieczne miejsce, napoiła i doglądała przez kilka godzin.

  - Choć ingerencja człowieka w świat dzikiej przyrody jest co do zasady zabroniona to niesienie pomocy rannym zwierzętom jest niewątpliwie moralnym obowiązkiem każdego z nas - mówi policjantka.

  Co zrobić, jeśli znajdziemy ranne dzikie zwierzę? W żorskiej komendzie przypominają, że jeżeli zwierzę ma widoczne obrażenia zewnętrzne, krwawi, czy jego zachowanie jest nienaturalne i wszystko wskazuje na to, że potrzebuje pomocy nie należy zastanawiać się i od razu powiadomić odpowiednie służby!

  - Aby sprowadzić pomoc należy skontaktować się z najbliższym Urzędem Miasta lub Gminy, policją, strażą miejską, Państwowym Gospodarstwem Leśnym lub Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. W pierwszej kolejności jednak warto nawiązać kontakt z Pogotowiem Leśnym w Mikołowie prowadzącym Ośrodek Rehabilitacji i Schronisko dla Dzikich Zwierząt. Pod numerem telefonu 605 100 179 uzyskamy wszelkie wskazówki dotyczące dalszego postępowania ze zwierzęciem i możliwości jego przekazania pod fachową opiekę - mówią w komendzie.

  ZOBACZCIE FILM. Ostatni odcinek naszego cyklu „Noga z gazu":


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!!

   Ola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Brawo dla tej Pani!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama