Przystanek Żory: Eksplozja kolorów i koncert grupy Coria na...

  Przystanek Żory: Eksplozja kolorów i koncert grupy Coria na rozpoczęcie festiwalu! ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przystanek Żory: Eksplozja kolorów i koncert grupy Coria na początek
  1/36
  przejdź do galerii

  Przystanek Żory: Eksplozja kolorów i koncert grupy Coria na początek ©Szymon Kamczyk

  Dwudniowy festiwal Przystanek Żory rozpoczął się dziś, 12 sierpnia, od eksplozji kolorów, czyli rozsypaniu przez uczestników kolorowego proszku. Festiwal po raz drugi zorganizowano w Parku Cegielnia w Żorach. Są koncerty, wywiady, wspólne ćwiczenia, pokazy i pole namiotowe dla wszystkich chętnych.
  Zielony, żółty, czerwony, fioletowy, niebieski i pomarańczowy - tymi kolorami zostały namalowane barwne smugi dymu przed sceną Przystanku Żory na jego rozpoczęcie. Eksplozja kolorów wyglądała bardzo widowiskowo, tak jak zresztą uczestnicy festiwalu po opadnięciu pyłu.

  Po rozpoczęciu imprezy, na scenie Radosław "Ozi" Góra wręczył zespołowi Coria "Bryła Wungla 2016". To nagroda przyznawana przez publiczność w internetowym plebiscycie uruchomionym na stronie Przystanek Żory.
  Ideą nagrody jest wyróżnienie zespołu, który – według uczestników festiwalu – zagrał najlepiej podczas pierwszej edycji. Dlatego właśnie fani mogli usłyszeć dźwięki zespołu Coria także na tej edycji festiwalu.

  W pierwszy dzień imprezy zagrają jeszcze Blueset, Legion of Volves, The Posit, The Bad Sleep Well, Materia, Corruption i Kabanos.

  W sobotę po koncercie Kabanosa (czyli ok. godz. 22.00) wkroczy Inferis Teatr Ognia i zaprezentuje Wam niesamowite show będące połączeniem tanecznej choreografii, ostrej rockowej muzyki i odważnej zabawy z ogniem.

  Dwa oblicza festiwalu


  Przystanek Żory to dwudniowy festiwal muzyczny, który składa się z dwóch stref: dużej sceny z koncertami oraz Strefy ZPT przy namiocie MOSiR, gdzie odbywać się będą wywiady, prelekcje, wystawy, a także animacje dla dzieci.

  W tym roku na scenie wystąpią m.in. zespoły Coria, Blueset, The Posit, Materia, Kabanos oraz Kurczat, La Familia i Underground. Będą to propozycje nie tylko, dla miłośników rocka, bo zespoły w swojej twórczości nawiążą również do folku i bluesa. W przerwach koncertów zaplanowano m.in. Eksplozję Kolorów, czyli radosny wyrzut kolorowego proszku przez publiczność. W sobotę 12 sierpnia pierwszy dzień festiwalu zwieńczy pokaz tańca z ogniem.

  Siłą tego festiwalu są nie tylko gwiazdy na scenie, ale też to, co się dzieje między koncertami oraz w Strefie ZPT. A dzieje się naprawdę sporo. Festiwal ma jeszcze jeden wielki atut: organizują go sami mieszkańcy Żor! Jest to więc inicjatywa społeczna - od żorzan dla żorzan.

  Nie tylko koncerty


  W sobotę i niedzielę przy hali MOSiR odbędą się m.in. pokazy szkolenia psów, Adam Rożek i Krzysztof Jarczyk opowiedzą o swojej pasji – wspinaczce skalnej, a niepełnosprawny Kacper Kudyba opowie o swoich sportowych sukcesach.

  To oczywiście nie wszystko. Tak jak w ubiegłym roku będą również ćwiczenia z Weroniką Poradą i grupą HRmax Żory, a także prelekcje podróżników: Dawida Fazowskiego, Michała Patera oraz Grzegorza Syrnickiego, który wraz z córką tandemem przejechał z Żor na Hel. O tej wyprawie również pisaliśmy na naszych łamach.

  Zobacz galerię

  Jak w ubiegłym roku, także podczas tej edycji festiwalu do dyspozycji gości będzie pole namiotowe, stoiska gastronomiczne i wystawy prac Marcina Karetty i Iwo Rynkiewicza. Szczegółowy program imprezy znajdziecie na przystanekzory.pl.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama