Przystanek Żory: Już w ten weekend w Parku Cegielnia...

  Przystanek Żory: Już w ten weekend w Parku Cegielnia festiwal jak Woodstock ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak bawili się uczestnicy Przystanku Żory w ubiegłym roku 2016
  1/12
  przejdź do galerii

  Tak bawili się uczestnicy Przystanku Żory w ubiegłym roku 2016 ©Szymon Kamczyk

  W Parku Cegielnia 12 i 13 sierpnia kolejna edycja Przystanku Żory - festiwalu, który w ubiegłym roku przyciągnął do Żor tysiące osób. Co będzie się działo?
  W najbliższy weekend w Parku Cegielnia druga odsłona wydarzenia, które w ubiegłym roku przyciągnęło do Żor miłośników rocka i festiwali pod chmurką z całej Polski. Będzie to Przystanek Żory, na którym zaplanowano koncerty, warsztaty, pokazy i wiele innych atrakcji.

  Przystanek Żory to dwudniowy festiwal muzyczny, który składa się z dwóch stref: dużej sceny z koncertami oraz Strefy ZPT przy namiocie MOSiR, gdzie odbywać się będą wywiady, prelekcje, wystawy, a także animacje dla dzieci.

  W tym roku na scenie wystąpią m.in. zespoły Coria, Blueset, The Posit, Materia, Kabanos oraz Kurczat, La Familia i Underground. Będą to propozycje nie tylko, dla miłośników rocka, bo zespoły w swojej twórczości nawiążą również do folku i bluesa. W przerwach koncertów zaplanowano m.in. Eksplozję Kolorów, czyli radosny wyrzut kolorowego proszku przez publiczność. W sobotę 12 sierpnia pierwszy dzień festiwalu zwieńczy pokaz tańca z ogniem.

  Siłą tego festiwalu są nie tylko gwiazdy na scenie, ale też to, co się dzieje między koncertami oraz w Strefie ZPT. A dzieje się naprawdę sporo. Festiwal ma jeszcze jeden wielki atut: organizują go sami mieszkańcy Żor! Jest to więc inicjatywa społeczna - od żorzan dla żorzan.

  Można powiedzieć, że wydarzenia związane z festiwalem rozpoczną się już dziś, w piątek 11 sierpnia. W namiocie przy hali MOSiR odbędzie się ciekawa prelekcja o żorskim Parku Cegielnia pt. „Park Cegielnia na przestrzeni lat”. Ponadto uczestnicy spotkania zbudują razem pamiątkową tablicę z cegiełkami, na których każdy będzie mógł zamieścić swój wpis, a najmłodsi mieszkańcy wykonają swój mały obraz. Mali uczestnicy będą mogli również wziąć udział w quizie dotyczącym wiedzy na temat Parku Cegielnia. Zaplanowane są dla nich małe upominki oraz drobny poczęstunek. Program przygotowało również żorskie muzeum, które zaprosi do wspólnych atrakcji i prelekcji w luźnym stylu.

  Zobacz galerię

  W sobotę i niedzielę przy hali MOSiR odbędą się m.in. pokazy szkolenia psów, Adam Rożek i Krzysztof Jarczyk opowiedzą o swojej pasji – wspinaczce skalnej, a niepełnosprawny Kacper Kudyba opowie o swoich sportowych sukcesach. To oczywiście nie wszystko. Tak jak w ubiegłym roku będą również ćwiczenia z Weroniką Poradą i grupą HRmax Żory, a także prelekcje podróżników: Dawida Fazowskiego, Michała Patera oraz Grzegorza Syrnickiego, który wraz z córką tandemem przejechał z Żor na Hel.
  Zobacz galerię
  O tej wyprawie również pisaliśmy na łamach DZ. Jak w ubiegłym roku, także podczas tej edycji festiwalu do dyspozycji gości będzie pole namiotowe, stoiska gastronomiczne i wystawy prac Marcina Karetty i Iwo Rynkiewicza. Szczegółowy program imprezy znajdziecie na przystanekzory.pl.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama