Ważne
  Sport Klinika w Żorach z nowym Oddziałem Anestezjologii i...

  Sport Klinika w Żorach z nowym Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii

  Marcin Lustig

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sport Klinika w Żorach z nowym Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  W Sport-Klinice w Żorach otwarty został Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Nowoczesna jednostka przyjmie do 5 pacjentów jednocześnie, zapewniając kompleksową opiekę w stanach zagrożenia życia.
  Sport Klinika w Żorach z nowym Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  – Całodobowa możliwość uzyskania świadczeń medycznych w przypadku ostrego urazu będzie istotną korzyścią dla pacjentów. Żory do tej pory nie posiadały oddziału ortopedycznego zapewniającego dostęp do wysokospecjalistycznych procedur urazowych z pełnym zabezpieczeniem diagnostycznym i chirurgicznym – mówi lek. med. Michał Kolny, Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Sport-Kliniki w Żorach.


  Nowo otwarty Oddział Intensywnej Terapii będzie dysponował pięcioma miejscami, w tym jedną izolatką, które pozwolą prowadzić wysokospecjalistyczną intensywną terapię u pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Oddział wyposażony będzie w nowoczesne urządzenia monitorujące, wielofunkcyjne łóżka oraz wysokiej klasy respiratory, aparaty nerkozastępcze i systemy pomp infuzyjnych. Opiekę nad chorymi będzie sprawować wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad pacjentami w stanach zagrożenia życia.

  – Uruchomienie oddziału istotnie zwiększy bezpieczeństwo realizacji dotychczasowych świadczeń medycznych w zakresie ortopedii. W szczególności dotyczy to skomplikowanych procedur wymiany stawów w grupie starszych pacjentów, co wobec starzenia się społeczeństwa ma duże znaczenie – mówi Józefa Job, Prezes Zarządu Sport-Kliniki w Żorach.

  Należąca do Grupy Scanmed Sport-Klinika jest znanym w Polsce szpitalem o profilu ortopedycznym, specjalizującym się w małoinwazyjnych zabiegach artroskopowych. W jej ramach funkcjonuje sześć poradni oraz dwa oddziały z ponad 40 łóżkami. Placówka świadczy kompleksową opiekę od diagnostyki i profilaktyki, poprzez konsultacje specjalistyczne, opiekę w trybie ambulatoryjnym i szpitalnym, aż po rehabilitację. Prowadzi również coroczne szkolenia dla lekarzy ortopedów, anestezjologów, pediatrów, rodzinnych czy reumatologów, zarówno z Polski, jak i zagranicy.

  W sobotę, 18 czerwca 2016 r. w Sport-Klinice w Żorach odbędzie się Biała Sobota, podczas której pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich i fizjoterapeutycznych. Szczegółowe informacje i zapisy: pod nr tel. 32 475 93 10-11 lub 32 475 93 41 (liczba miejsc jest ograniczona).

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama