Trzech nastolatków ukradło portfel podczas kościelnych...

  Trzech nastolatków ukradło portfel podczas kościelnych warsztatów

  SKA, OLA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Trzech nastolatków ukradło portfel podczas kościelnych warsztatów

  ©Arch. Szymon Kamczyk

  Żorska policja zatrzymała 15-letniego żorzanina, który był odpowiedzialny za kradzież portfela kobiecie przebywającej na warsztatach w parafii Św. Stanisława w Żorach. W ujęciu młodocianego przestępcy pomógł mieszkaniec, który zareagował na alarm wzniesiony przez okradzioną kobietę.
  Trzech nastolatków ukradło portfel podczas kościelnych warsztatów

  ©Arch. Szymon Kamczyk

  Według ustaleń policji - w niedzielę, 6 sierpnia, podczas warsztatów odbywających się na parafii Św. Stanisława w Żorach, trzech nastoletnich chłopców weszło do salek katechetycznych. Po chwili stania z tyłu szybko opuścili pomieszczenie.

  Poszkodowana kobieta zauważyła wtedy, że jej torebka jest otwarta, a z wnętrza zginął portfel. Kobieta zaalarmowała resztę uczestników warsztatów. Jeden z nich, ruszył za złodziejami. 15-letniego żorzanina, który wraz z kolegami był widziany w salce katechetycznej udało się złapać w okolicach sklepu Bodzio przy ul. Zjednoczonej Europy.

  Nieletni przyznał się do dokonania kradzieży wraz z dwoma kolegami, po przyjeździe policji. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć skradziony portfel wraz z jego zawartościom. Cała trójka odpowie za popełnione przestępstwo przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

  To nie jedyna kradzież, zanotowana przez mundurowych w ostatnich dniach. Również w sklepie na os. Pawlikowskiego 25-latek ukradł artykuły chemiczne. Gdy pracownica sklepu próbowała zatrzymać sprawcę kradzieży ten zagroził jej pobiciem. Z łupem mężczyzna zbiegł ze sklepu, a sprzedawczyni szybko zaalarmowała policję.

  - Policjanci którzy przybyli na miejsce zgłoszenia w rozmowie z pracownicą sklepu dowiedzieli się, że nieznany jej mężczyzna skradł towar ze sklepu a następnie gdy ona próbowała go zatrzymać ten zagroził jej, że uderzy Ją butelką po piwie w głowę. Policjanci przejrzeli monitoring sklepowy i na nim rozpoznali znanego im mieszkańca Żor – informuje Łukasz Chmielecki z żorskiej komendy policji.

  Wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KMP Żory wszczęto poszukiwania mężczyzny. Młodego żorzanina kryminalni znaleźli w miejscu zamieszkania jego ojca, gdzie został zatrzymany. Teraz za popełnione przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kradli przed kosciolym

   a kaj bol? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   wasz anioł struż???? na piwie!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama