Ważne
  Urodziła syna i go zabiła. Wyniki śledztwa ws....

  Urodziła syna i go zabiła. Wyniki śledztwa ws. dzieciobójczyni z Żor są wstrząsające AKT OSKARŻENIA

  Zdjęcie autora materiału

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Oskarżona Iwona J.
  1/10
  przejdź do galerii

  Oskarżona Iwona J. ©arc. policja

  Dzieciobójczyni z Żor. Wyniki śledztwa są wstrząsające AKT OSKARŻENIA Iwona J. potajemnie urodziła synka w wynajętym mieszkaniu, partnera wyrzuciła twierdząc, że ma bóle nowotworowe. Zwłoki przez kilka tygodni trzymała na balkonie w mieszkaniu, zanim zdecydowała o ich zakopaniu w lesie... Morderstwo było szczegółowo z zimną krwią zaplanowane.
  Iwona J. potajemnie urodziła synka w wynajętym mieszkaniu, partnera wyrzuciła twierdząc, że ma bóle nowotworowe. Zwłoki przez kilka tygodni trzymała na balkonie w mieszkaniu, zanim zdecydowała o ich zakopaniu w lesie....

  29-letnia Iwona J. z Żor odpowie przed rybnickim sądem za zabójstwo swojego nowonarodzonego synka. Wczoraj żorska prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie, przesyłając do sądu akt oskarżenia. Kobiecie grozi dożywocie. Od początku kobieta nie przyznaje się do zabójstwa z premedytacją, ale twierdzi, że dziecka pozbawiła życia nieświadomie, w szoku poporodowym.

  Wykluczyli to jednak biegli i ustalenia śledczych sugerują, że motywem zabójstwa miała być chęć ułożenia sobie życia z nowym partnerem, w czym dziecko miało przeszkodzić.

  Jak doszło do zabicia dziecka?


  - Ustaliliśmy, że kobieta przez cały czas ukrywała ciążę i bardzo starannie zaplanowała sam moment narodzin i tego, co później zrobi z dzieckiem. Urodziła w wynajętym mieszkaniu, przeniosła zwłoki dziecka do swojego mieszkania, kilka tygodni trzymała na balkonie, zamknięte w plastikowej skrzynce, owiniętej folią. W końcu z pomocą przyjaciela zakopali skrzynkę w lesie, ale on nie wiedział, co ma znajdować się w środku – wyjaśnia nam prokurator Edyta wyjaśnia prowadząca śledztwo prokurator Edyta Hraciuk-Tomecka z żorskiej prokuratury.
  Prokurator: Ustaliliśmy, że kobieta przez cały czas ukrywała ciążę i bardzo starannie zaplanowała sam moment narodzin i tego, co później zrobi z dzieckiem.
  W styczniu, dzięki urzędnikom MOPS, którzy powiadomili policję o matce, która nie potrafi wytłumaczyć, gdzie ma dziecko, odkopano ciałko chłopczyka w lesie przy ulicy Kłokocińskiej. Kobieta wskazała miejsce, urodziła rok wcześniej, 27 stycznia. Od początku - co podkreślają mundurowi – nie okazywała emocji, a gdy już, uznawano je za „teatralne gesty”. Opinia psychiatryczna była dla niej druzgocąca: wynika z niej, że kobieta jest pozbawiona uczuć, notorycznie kłamie. Tak też działo się w śledztwie.

  Kłamała co do miejsca urodzenia. Z początku nic nie mówiła o wynajętym specjalnie pokoju z łazienką, twierdziła, że jej konkubenta nie było wówczas w Polsce. Tymczasem okazało się, że nie mogła urodzić w swoim mieszkaniu, bo miała odcięte media za niezapłacone rachunki. A w dniu porodu konkubent był razem z nią, ale go wyrzuciła twierdząc, że ma… bóle nowotworowe.

  - Tego dowiedzieliśmy się z nagrania, które zachowało się na pogotowiu. Dzwonił jej partner, podał adres, mówił, że kobieta ma bóle nowotworowe – wyjaśnia prokurator.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   panstwo i patologia

   nazir (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Standard szok poporodowy. Uprzejmy dze gdzie byl tatuś. Zostal odcięty bo miała juz frajera. A do zycia miała alimenty. Z tego żyją patologiczne matki w Polsce przy pełnej akceptacji państwa....rozwiń całość

   Standard szok poporodowy. Uprzejmy dze gdzie byl tatuś. Zostal odcięty bo miała juz frajera. A do zycia miała alimenty. Z tego żyją patologiczne matki w Polsce przy pełnej akceptacji państwa. Dopiero jakbkest tragedia wszyscy sie nią epatujazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szmata

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Szmato,nawet bym podłogi Tobą nie wytarła !!! Mam nadzieję,że w pierdlu sie Tobą odpowiednio zajmą !!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dziewczyno nie przesadzaj

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie obrazajcie człowieka jeżeli wiecie tylko z internetu na ten temat

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama