Żorskie obchody święta policji tradycyjnie z honorami i...

  Żorskie obchody święta policji tradycyjnie z honorami i awansami ZDJĘCIA

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Żorscy policjanci odebrali awanse
  1/37
  przejdź do galerii

  Żorscy policjanci odebrali awanse ©Śląska Policja

  Dzisiaj w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego przy Urzędzie Miasta w Żorach odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Podczas tegorocznej akademii policjanci tradycyjnie odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Obok policyjnych awansów nagrody Prezydenta Miasta Żory otrzymali także wyrożniający się pracownicy cywilni żorskiej komendy.
  98 lat temu Sejm II Rzeczypospolitej powołał do życia Policję Państwową, a 22 lata temu dzień 24 lipca na pamiątkę tych wydarzeń ustanowiony został Świętem Policji. Od tego czasu co roku, w miesiącu lipcu, w całym kraju organizowane są policyjne uroczystości.

  Dzisiaj w żorskim magistracie odbyła się lokalna uroczystość związana tegorocznym świętem mundurowych. W akademii, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, uczestniczył podinsp.
  Mariusz Krzystyniak – piastujący funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, zaproszeni goście, kierownictwo oraz policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

  Awanse na wyższe stopnie policyjne odebrało łącznie 36 funkcjonariuszy, z czego 4 na stopień aspiranta sztabowego, 3 na stopień starszego aspiranta, 4 na stopień aspiranta, 6 na stopień młodszego aspiranta, 4 na sierżanta sztabowego, 6 na starszego sierżanta oraz 9 na starszego posterunkowego.

  Oprócz nominacji, nagrody pieniężne Prezydenta Miasta Żory, odebrało7 wyróżniających się pracowników cywilnych, które podczas uroczystej zbiórki wręczył im w imieniu prezydenta Jego Zastępca – Daniel Wawrzyczek.

  Zobacz galerię

  W ramach okolicznościowych przemówień głos zabrał mł.insp. Grzegorz Grabiec Komendant Miejski Policji w Żorach, Wiceprezydent – Daniel Wawrzyczek, a także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak, który w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, złożył podziękowania, gratulacje i życzenia wszystkim miejscowym policjantom, pracownikom cywilnym oraz ich rodzinom.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama