Żory: Dwie kradzieże na budowie - jak się bronić przed...

  Żory: Dwie kradzieże na budowie - jak się bronić przed złodziejami?

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci otrzmali zgłoszenie o dwóch kradzieżach na budowach nowych domów w Żorach.

  Policjanci otrzmali zgłoszenie o dwóch kradzieżach na budowach nowych domów w Żorach. ©Arc.

  Aż 8 tys. złotych strat naliczono po dwóch kradzieżach, do których doszło w miniony weekend w Żorach. Złodzieje ukradli przewody elektryczne.
  Policjanci otrzmali zgłoszenie o dwóch kradzieżach na budowach nowych domów w Żorach.

  Policjanci otrzmali zgłoszenie o dwóch kradzieżach na budowach nowych domów w Żorach. ©Arc.

  W ostatnim czasie do komendy wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące kradzieży z włamaniem do pozostających w budowie domów jednorodzinnych. Do pierwszego z nich doszło w dzielnicy Osiny, gdzie złodzieje, aby dostać się do środka, rozebrali dach, a następnie skradli przewody elektroenergetyczne warte 4 tys. złotych na szkodę 37-letniej mieszkanki Żor. Drugie ze zdarzeń miało miejsce w miniony weekend, w Rogoźnej.
  Podobnie jak wcześniej łupem padły także kable o tej samej wartości. Tym razem sprawcy jednak podważyli bramę garażową i w ten sposób dostali się do wnętrza budynku należącego do 34-letniego inwestora.

  Choć jednym z zadań policjantów patrolujących miasto, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej, jest przeciwdziałanie podobnym zdarzeniom w okolicy to warto pamiętać o tym, że bezpieczeństwo naszego majątku w dużej mierze zależy od sposobu jego zabezpieczenia. Mimo, że nie ma stuprocentowego „lekarstwa” na złodzieja to w obecnej dobie istnieje sporo rozwiązań, które znacznie mogą go zniechęcić do działania, a i skutecznie odstraszyć zanim taką próbę podejmie.

  - Generalną zasadą jest to, że rodzaj zabezpieczenia powinien być podyktowany postępem prac na budowie. Wraz z montażem kolejnych, cennych elementów naszego upragnionego domu musimy zadbać o to, by nie występowały znaczne dysproporcje w jakości tych zabezpieczeń w stosunku do inwestycji. Kiedy w budynku położone zostaną instalacje elektryczne, wodne, czy grzewcze, pojawią się okna i świeżo wstawione drzwi, urządzenia centralnego ogrzewania, czy tym podobne elementy koniecznie powinniśmy pomyśleć o tym, jak ustrzec nasz majątek przed kradzieżą - informuje asp.szt. Kamila Siedlarz, rzecznik prasowa KMP Żory.

  Pomocne mogą okazać się nowoczesne systemy alarmowe, czy domowa automatyka, ale też systemy monitoringu z funkcją streamingu obrazu video, bądź rozwiązania wykorzystujące możliwości popularnych komunikatorów i komórkowej telefonii. Niekiedy bywa i tak, że najlepszym rozwiązaniem pozostają najprostsze, znane i sprawdzające się od dziesiątek lat metody, takie jak symulacja obecności, domykanie okien i drzwi, doglądanie terenu przez sąsiadów, a co najważniejsze reagowanie, gdy w sąsiedztwie dzieje się coś niepokojącego, a zwłaszcza pojawiają się obce osoby, czy samochody, których dotąd nie widzieliśmy.
  Pamiętajmy też o trwającej od kilku lat kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz!" i alarmujmy, gdy jesteśmy świadkiem przestępstwa.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama