Ważne
  Fundacja Braci Golec rozpoczyna zajęcia w Lipowej!

  Fundacja Braci Golec rozpoczyna zajęcia w Lipowej!

  JM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ognisko Fundacji Braci Golców rozpoczyna działalność w Lipowej
  1/6
  przejdź do galerii

  Ognisko Fundacji Braci Golców rozpoczyna działalność w Lipowej ©mat. pras.

  Gmina Lipowa oficjalnie dołącza do rodziny Ognisk Twórczości Artystycznej Fundacji Braci Golec. Po wstępnych przesłuchaniach, które odbyły się końcem zeszłego roku, teraz czas na spotkanie organizacyjne i rozpoczęcie zajęć.
  Już w czwartek, 16 lutego, w Szkole Podstawowej w Lipowej odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami uczniów, którzy rozpoczynają naukę w nowo otwartym ognisku Fundacji Braci Golec w Lipowej. Na spotkaniu rodzice dowiedzą się m.in.: jak będą wyglądać zajęcia,przedstawione zostaną instrumenty, na których dzieci będą się uczyć grać, zapoznają się z działalnością Fundacji (to nie tylko regularne zajęcia w Ogniskach Twórczości Artystycznej, ale także wspólne próby, koncerty oraz warsztaty, między innymi coroczne Letnie Warsztaty Artystyczne), poznają instruktorów prowadzących zajęcia (to Rafał Bałaś - basy, instrumenty ludowe, koordynator ognisk, Brygida Sordyl - śpiew, Klaudia Białożyt Hulbój - skrzypce, Maksymilian Czerwiński - heligonka).

  Fundacja Braci Golec założona została w 2003 roku przez braci Golec - Łukasza i Pawła, liderów zespołu Golec uOrkiestra. Aktualnie jest prężnie działającą organizacją pozarządową, która każdego roku pomaga rozwijać muzyczne talenty.

  Zobacz galerię

  - Wierzymy, że kiedy słowa zawodzą, mówi muzyka. Kultura regionu niesie w sobie wiele wartości istotnych dla zbiorowości i dla każdego z osobna. Z niej wypływają postawy i zachowania społeczne, które chcemy popularyzować. Misją FBG jest aktywne promowanie i upowszechnianie dostępu do tej kultury oraz pokazanie, że jej treści mogą być tworzone przez każdego z nas - mówią o misji Fundacji jej założyciele.

  W tym celu powstały Ogniska Twórczości Artystycznej, które działają na terenie Żywiecczyzny. Pierwsze ognisko powstało w Milówce w 2003r. Kolejne w Łodygowicach (2010 r.), Koszarawie (2011 r.), Jeleśni (2012 r.), Przyłękowie (2015 r.) i Porąbce (2016 r.) W roku szkolnym 2016/2017 w ogniskach kształci się około 160 osób.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama