Fundacja Kubu Błaszczykowskiego na rzecz dzieciaków z...

  Fundacja Kubu Błaszczykowskiego na rzecz dzieciaków z Żywiecczyzny ZDJĘCIA

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Fundacja Kubu Błaszczykowskiego na rzecz dzieciaków z Żywiecczyzny
  1/8
  przejdź do galerii

  Fundacja Kubu Błaszczykowskiego na rzecz dzieciaków z Żywiecczyzny ©Jakub Marcjasz

  Z inicjatywy Jerzego Pawlusa oraz fundacji Kuby Błaszczykowskiego w czerwcu w Żywcu (jeden z punktów wydarzenia odbędzie się w Twardorzeczce) zaplanowano cykl wydarzeń na rzecz dwóch chorych chłopców. W planach koncert Sylwii Grzeszczak, kabareton oraz dwa mecze charytatywne, w których weźmie udział m.in. Kuba Błaszczykowski. Ruszyła właśnie sprzedaż biletów.
  Mecz charytatywny Błaszczykowscy i Przyjaciele kontra Kabarety i Górale najpierw w piłkę nożną (na boisku TS Koszarawa w Żywcu), a potem w siatkówkę (w hali sportowej w Twardorzeczce), kabareton oraz koncert Sylwii Grzeszczak (w amfiteatrze Pod Grojcem) - w taki sposób w tym roku w Żywcu powitane zostanie lato. Inicjatorem cyklu wydarzeń, które odbędą się między 14-17 czerwca, jest Jerzy Pawlus i fundacja Kuby Błaszczykowskiego „Ludzki gest”.

  - To będzie trzecia taka impreza organizowana przez nas na Żywiecczyźnie - mówi pochodzący z Radziechów Jerzy Pawlus, polski trener, od lat pracujący w austriackim Grazu.

  - To dobry przyjaciel naszego wujka Jerzego Brzęczka i kiedyś podczas wspólnej, luźnej rozmowy z nim wpadliśmy na pomysł, aby coś takiego zorganizować. Zrobiliśmy to raz, drugi, a że przynosi to efekty, to fajnie, że możemy robić to po raz kolejny - mówi Dawid Błaszczykowski, członek zarządu fundacji „Ludzki Gest" Jakuba Błaszczykowskiego, brat zawodnika VfL Wolfsburg.

  W 2011 roku Pawlus wspólnie z fundacją Kuby Błaszczykowskiego zorganizował w Węgierskiej Górce mecz siatkówki na rzecz chorej mieszkanki Żywiecczyzny, a w zeszłym roku występ kabaretu Paranienormalni na rzecz uzdolnionego rodzeństwa z Radziechów.

  Tym razem dochód z koncertu i występów kabaretów (bilety po 50 zł można nabywać m.in. poprzez stronę MCK-u w Żywcu) oraz zbiórki podczas meczy (wezmą w nich udział obok Kuby Błaszczykowskiego także m.in. Magdalena Śliwa, Joanna Mirek, Wiesław Jobczyk, Łukasz i Paweł Golec, Jerzy Dudek, Katarzyna Pakosińska) w całości zostanie przeznaczony na rzecz dwójki ciężko chorych chłopców: 7-letniego Krystiana Podgórzec z Żywca oraz 4-letniego Przemka Gawlińskiego z Lipowej.

  Zobacz galerię

  - Impreza jest nie tylko ważna dla miasta, ale i dla całego powiatu i województwa. Pokazuje, że osoby z różnych dziedzin życia współdziałające razem, potrafią zrobić coś dobrego - komentuje Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.

  ZOBACZCIE FILM: INFO z Polski


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama